האלופות הראשונות מראש העין - קבוצת הילדות. צילום: באדיבות המועדון

מועדון הכדורסל עירוני ראש העין, הוא כבר מזמן לא עוד אגודה במרכז הארץ אלא מועדון גדול שמביא המון גאווה וכבוד לעיר ראש העין. בדיוק כמו המוטו של המועדון – אלופים עם חינוך וערכים.

העבודה הרבה וההשקעה היסודית בבתי הספר לכדורסל יחד עם צוות מאמנים בכירים וטובים החלה העונה לשאת פירות ולהביא הגיעו איתם הישגים מרשימים במחלקה הנוער וגם בגולת הכותרת של האגודה – הקבוצה הבוגרת, שרשמה העונה הישג שיא.

הקבוצה, שמשחקת בליגה ב' מחוז פ"ת, המורכבת ברובה מבוגרי מחלקת הנוער של המועדון, שחקנים שגדלו בעיר ושיחקו מגילאי קט סל ועד הנוער, זכתה באליפות ועלתה לליגה א'.

הקבוצה, אותה מאמנים יחד אביחי חלא המנהל המקצועי וקובי בן עטיה הייתה רמה מעל הליגה וניצחה בהפרשים גדולים ברוב משחקיה. שני מחזורים לסיום העונה כבר הבטיחה את הכרטיס לליגה א' כשבמאזנה 15 ניצחונות והפסד בודד. "לשחקנים המוכשרים שלנו יש מחויבות גדולה למועדון ולעיר ראש העין", מסביר חלא, "הם לא מקבלים שכר, אך לא מחסירים אף אימון, נותנים את הלב על המגרש ומראים חברות אמיתית. המטרה החשובה הבאה היא כמובן המשכיות בליגה א' יחד עם קידום של שחקני נוער לקבוצת הבוגרים".

קבוצת הבוגרים שזינקה לליגה א'. צילום: באדיבות המועדון

גם במחלקת הנוער, כאמור, נרשמו הישגים מרשימים וכמה תארי אליפות.

קבוצת ילדים ב', תלמידי כיתות ז' ,זכתה השנה באליפות מחוז פ"ת. הקבוצה בהדרכת המאמן עידו שי, שיחקה בליגה עם אגודות טובות כמו רמת השרון, מכבי פ"ת, הרצליה ועוד, אך בזכות רמת כישרון גבוהה והרבה לחימה ומוטיבציה זכתה באליפות מרשימה והוכיחה שיש למה לחכות.

ואיך אפשר בלי אליפות ראשונה במועדון לבנות ראש העין, קבוצת הילדות , תלמידות כיתות ז', ח', בהדרכת המאמן קובי בן עטיה זכתה באליפות מרשימה ביותר עם מאזן של עשרים ניצחונות וללא אף הפסד במחוז דן. "האליפות של הילדות היא תוצר של עבודה מאוד קשה של המאמן קובי יחד עם המאמנים דן זכר ורויטל ערמון, אשר החלה בגילאי בית הספר לכדורסל וכעת גם קבוצות הקט סל בנות שלנו ברמה מאוד גבוהה. בהחלט צפוי לנו עתיד נהדר גם בכדורסל נשים בעיר",  מתגאה חלא.

דרך נוספת לראות את התקדמות המחלקה והמועדון כולו היא במספר השחקנים.

אלופים למרות המחוז הקשה. קבוצת ילדים ב'. צילום: באדיבות המועדון

 כיום מתאמנים כ- 700 שחקניות ושחקנים, בליגות התחרותיות ,בבתי הספר לכדורסל ובליגת הכוכבים אשר מיועדת לתלמידי כיתות ד' מכל בתי הספר היסודיים בעיר.

"המעטפת המקצועית בהחלט חשובה לנו ואנו רואים תוצאות נפלאות", סיפר חלא,  "צירפנו השנה את אלון אנצ'ו, מאמן כושר חדש במועדון. אלון הוא גם המאמן הראשי של מועדון הקרוספיט בעיר.

 "אנו עובדים עם השחקנים ברמה גבוהה מאוד מגילאי הקט סל יחד עם מאמנים מהטובים בארץ. מעבר למקצועיות אנו שמים דגש רב על חינוך והנחלת ערכים. המסגרת חשובה מאוד לילדים ומהווה עבורם בית חם וספורטיבי", אמר חלא והוסיף כי הוא מודה לראש העירייה שלום בן משה ולמחזיק תיק הספורט עומר רצון "על התמיכה הגדולה והאמונה בדרך, על קידום הספורט בעיר, זה שלכם כמו שזה שלנו".

מסיבת הסיום של השנה שעברה. הפעם כבר יזדקקו לאולם גדול יותר. צילום: באדיבות המועדון

כעת, ייאלצו במועדון למצוא פיתרון ל"בעיה" החיובית החדשה. בעונה שעברה, בטקס הסיום של המועדון, מילאו את אולם "גוונים" בעיר למעלה מ-900 איש, הרבה מעל המותר. "השנה גדלנו מאוד ואנחנו מחפשים מקום שיצליח להכיל את כולם, כשהצפי הוא לכ-1200 איש", סיכם חלא, "זה כיף גדול ונותן סיפוק אדיר".