שגיב כהן מתרגל לאדום. צילום: באדיבות המועדון

בגיל 32, מגיע שגיב כהן לתחנה השמינית בקריירה שלו. אחרי שגדל ועלה לבוגרים בהפועל פ"ת, הוא נדד לרמת השרון, יאשי הרומנית, הפועל עכו, חזר להפועל פ"ת, שוחרר ממנה במחצית עונת 16/17' למכבי הרצליה, המשיך להפועל ר"ג ובעונה שעברה שיחק בהפועל ראשל"צ.

שבע דקות בדיוק לוקח לשגיב כהן להגיע מביתו שבראש העין למגרש האימונים של קבוצתו החדשה, מ.ס. כפר קאסם.

ביום ראשון הוא עשה את הדרך הזאת בשעה הכי עמוסה של היום והגיע בדיוק בזמן לאימון הפתיחה של הקבוצה לקראת העונה ההיסטורית והראשונה של קבוצה מכפר קאסם בליגה הלאומית. האימון כלל הרבה מהרכיבים שכהן מכיר היטב מאימוני פתיחה קודמים שלו – שירים, תופים, אפילו קצת אבוקות. מי שנעדרה הייתה הפריצה הקצת מיותרת ופיצוץ האימון המסורתי. במקום זאת, עברו השחקנים אימון ארוך.

כהן, כך נשמע, מאוד מרוצה מהחיבור עם השכנים. "הקשר עם כפר קאסם נוצר דרך איציק שאקי מצוות האימון של כפר קאסם", סיפר כהן, שמכיר את שאקי מהימים ששניהם עבדו יחד בהפועל פ"ת, "הוא יצר איתי קשר, הגעתי לפגישה והכל נסגר מאוד מהר. היו חששות מכך שזאת קבוצה שעדיין לא טעמה ליגה לאומית לכן רציתי לפגוש את הנפשות הפועלות. דיברתי עם חברים שלי וכולם סיפרו לי דברים טובים על המקום – על ההתנהלות של הבעלים, המקצועית ושל האוהדים. הבנתי שמדובר במועדון מחבק. אני מקווה שניתן עונה טובה".

מה ייחשב לעונה טובה?

"עוד מוקדם מאוד לקבוע. אנחנו רק מתחלים להתאמן. כשהסגל יהיה סגור, אפשר יהיה לדבר על מטרות. ממה שהבנתי, הכוונה היא להביא חיזוק משמעותי. נראה שהכיוון של הקבוצה הוא קודם כל לבסס את המועדון בלאומית. אני אף פעם לא מגיע כדי "להישאר בליגה". לא בעבור זה אני משחק כדורגל. לדבר על עלייה כרגע זה לא יהיה חכם. זה תהליך שלוקח זמן, אבל בליגה הזאת אף אחד לא יודע מה יקרה. מישהו האמין שנס ציונה תעלה לליגת העל?"

על הקווים פגש כהן דמות מוכרת מהעבר – איסמעיל עאמר, שהיה בצד השני של הדרבי, כשכהן גדל והתחנך בהפועל פ"ת. אוהדי הפועל שמרו טינה רבה לעאמר, בעיקר אחרי תקרית באחד ממשחקי הדרבי, בו הוא נראה יורק על ילד ששימש כמביא כדורים מטעם הפועל. "הזכרתי לו את התקרית הזאת", סיפר כהן, "זה כבר ישן. ההבדל בין איסמעיל שעל המגרש וזה שמחוצה לו זה שמיים וארץ. אני כבר מת לפגוש אותו כמאמן על כר הדשא. אני אוהב מאמנים אנרגטיים שחיים את המשחק. אני שם בצד את העבר שלו במכבי, זה כבר לא מעניין".

איסמעיל עאמר (משמאל) ועוזרו שרון צופין. "מת כבר לפגוש אותו כמאמן". צילום: באדיבות מ.ס. כפר קאסם

אחרי חמש עונות, תשוב ותפגוש העונה את מכבי פ"ת. מבחינתך זה עדיין דרבי?

"אני עדיין מייחס למשחק הזה חשיבות רגשית רבה ואעשה מעל ומעבר כדי לנצח, אבל בסופו של דבר זה עדיין רק שלוש נקודות".

בעבר דיברת רבות בזכות רכישתה של הפועל פ"ת בידי האוהדים. כשזה כבר קורה, אתה לא בקבוצה.

"יש עדיין את העקצוץ הזה בכל פעם שאני פוגש את הפועל, אבל מעונה לעונה אני כנראה פחות מזוהה. חיכיתי וקיוויתי ליום שהאוהדים יקחו את הקבוצה ואני שמח שזה קרה. אני בטוח שזה יעשה רק טוב להפועל. אני מאמין שעוד אחזור להפועל, בסיטואציה כזאת או אחרת, כשחקן או בתפקיד אחר. עכשיו אני בכפר קאסם ומאושר להיות פה".