כפר קאסם חוגגת עוד ניצחון קל. צילום: STRAVO

מחזור המשחקים הרביעי של ליגת כדורגל החופים, שייערך מחר (שישי) יהיה מיוחד ומוזר למדי. לצד מחזור ליגה מלא, שיחל מוקדם יותר, ייערך בסביבות השעה 17:00 משחק ראווה בין נבחרת ישראל לברזיל, אלופת העולם בכדורגל חופים.

את הנבחרת הישראלית יאמנו בצוותא מאמון עאמר ולירון פרטוק. "אנחנו בעיקר ננסה לתת שואו", אמר עאמר, "הנבחרת לא ממש פעילה מ-2013 (למעט משחק ראווה נגד הולנד) ועם שני אימונים שיהיו לנו עד למשחק מול נבחרת שפעילה שמונה חודשים בשנה, אין הרבה מה לדבר על סיכויים לנצח. הם כמה דרגות מעלינו. נבוא כדי ליהנות, לייצג את הענף והמדינה ולעשות את המקסימום. אנחנו רוצים להחיות את הענף ולקדם את הנבחרת. זה חשוב יותר מהתוצאה".

בסגל המורחב של הנבחרת נכללו חמישה שחקנים מאזורנו, כשרק אתמול נקבע הסגל הסופי. מכפר קאסם זומנו עאמר ית'ים, סאמח מרע'ב ואחד משני השוערים – ראני עודה או עבד סרסור ומראש העין – אדיר דנין ושרון גורמזנו.

ערן לוי מתרגל לצהוב של ראש העין. צילום: STRAVO

את השאלה המיותרת על שירת ההימנון לפני המשחק חסכנו מעאמר, אבל כמי שמרבה לדבר על ייצוג המדינה בכפר קאסם, סיפר עאמר על תחושותיו כמאמן הנבחרת הבוגרת היחיד שמגיע מהמגזר הערבי. "נולדתי בישראל ואני אזרחי ישראל", פתח, "כולנו שווים. אני מייצג את המדינה וזה עושה לי טוב. זאת התרומה שלי למדינה ואני גאה בה. אני וכל האזרחים הערבים הם חלק מהמדינה והוויתה ולא משנה מה יגידו אחרים. אני מגיע בתחושת שליחות, נתינה וכמו שאמרתי – תרומה. אני מקווה שמתישהו המדינה תחזיר לי".

כפר קאסם תפגוש מחר (12:10) את הפועל אשקלון במפגש הבלתי מנוצחת. במחזור השלישי ניצחה כפר קאסם את כרמיאל 2:6. לאשקלון שבע נק' בשל העובדה ששניים מניצחונותיה הושגו בפנדלים, מה שמעניק למנצחת רק שתי נקודות. "זה קרב על המקום הראשון בבית מול קבוצה חזקה שקוראת עלינו תיגר", אמר עאמר, "הייתי מאוכזב מהמשחקים האחרונים שלנו, כי יכולנו להבקיע יותר ולהמשיך את המומנטום, אבל הורדנו את הרגל מהגז. קשה לנו העונה, אבל בינתיים אנחנו משיגים את התוצאות".

ראש העין התאוששה מההפסד בפנדלים לאשקלון וגברה על הפועל חולון 3:5. "שיחקנו מול קבוצה שנבנתה כדי להגיע לפיינל פור והיינו מצוינים", שמח המאמן דור לוי, "הכי חשוב להמשיך את זה".

דור לוי מתדרך את חניכיו. "באים לנצח בכל משחק". צילום: STRAVO

הרכש הטרי והמפתיע של הקבוצה, ערן לוי, כבש שער ובישל שער נוסף. אגב, במפגש הקודם בין נבחרות ישראל וברזיל, שנערך לפני עשור, כבש לוי פעמיים וישראל הובסה 10:3. "הוא התאמן איתנו רק פעם אחת, אבל בכל מקום בו ערן לוי יהיה הוא ייתן את התפוקה שלו והפלוס הכי גדול שלו – יעשה את כולם יותר טובים", התגאה מאמנו החדש", היה לו משחק פנטסטי. לא רק שער ובישול, אלא עוד כמה מצבים של שערים בטוחים שהכין לחבריו, שלא ניצלו אותם. המקום של ערן לוי בליגת העל ואני לא מבין איך הוא עדיין שחקן חופשי. בינתיים אנחנו שמחים שהוא איתנו".

ערן לוי נוגח את ראש העין לניצחון מרשים. צילום: stravo

מחר (13:00) תפגוש ראש העין את בית"ר ירושלים שצברה שלוש נקודות. ניצחון יבטיח לראש העין את הכרטיס לרבע הגמר. "אנחנו משחקים בבית המוות וכל משחק קשה מאוד", אמר המאמן, "לבית"ר יש סגל ישראלי מהטובים בחוף  וזאת קבוצה שהוכנה כדי להגיע ליום המשחקים האחרון. הם עוד לא התחברו לגמרי ונקווה שנגדנו הם לא ייכנסו לעניינים. מה שלא יהיה, אנחנו באים לנצח בכל משחק ולא מעניינת אותנו היריבה. היו"ר ערן אביב עוזר, תומך ונותן לנו כל מה שאנחנו צריכים וכולנו נרתמים כדי לגמול לו ולעשות אותו מאושר".