ילדי בר המצווה של הפועל מחנה יהודה. צילום: יורם רצבי

הפועל מחנה יהודה תמיד היה מועדון כדורגל שונה. ככזה שמייצג שכונה קטנה, חמה ומשפחתית, מקפיד "המחנה" לשמור על צביונו גם בשנת 2018, כשהכדורגל הפך עסק מסחרי קר ומנוכר. אמש (שלישי) קיבלנו הוכחה נוספת לכך.

כמדי שנה, באירוע שכבר הפך למסורת, ערך המועדון את טקס בר המצווה לשחקני קבוצת ילדים א' ו-ב' של הפועל מחנה יהודה באולם "הרקיע השביעי" בעיר.

יו"ר "המחנה", ד"ר אמנון מעבי, מברך את הילדים. צילום: פרטי

באירוע נכחו, בין השאר, ראש העירייה רמי גרינברג, יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ, מנכ"ל מרכז הפועל יורם אורנשטיין, אנשי המועדון בראשות היו"ר ד"ר אמנון מעבי וכמובן השחקנים ומשפחותיהם.

גרינברג, אורנשטיין וד"ר מעבי בירכו, כמו גם שניים מהילדים, שנשאו דרשה מרגשת. האורחים נהנו גם מארוחת ערב, הילדים זכו לתשורות ומלגות וכל האורחים חגגו עם הזמר הוותיק איתן מסורי ואחר-כך בריקודים לצליליה של תקליטנית.

כל שנותר הוא להצדיע לאנשי "המחנה", השומרים על המסורת המקסימה.

"המחנה זה אני". צילום: יורם רצבי

גם הקבוצה הבוגרת של המועדון מספקת לאחרונה סיבות לחגוג. הקבוצה השתנתה פלאים בחודש וחצי האחרונים, מאז מונה דורון ממן למאמן הקבוצה. כשהגיע אליה, הייתה במקום האחרון עם אפס נקודות ושער זכות אחד אחרי שבעה מחזורים. בששת המחזורים הבאים הקבוצה צברה שמונה נקודות, כבשה שמונה שערים וזינקה למקום ה-14, המוביל למשחקי המבחן. "לא חשבתי שהשינוי יגיע כל כך מהר", הודה ממן, "אם הייתי אומר לפני חודש וחצי שנהיה היום במקום 14, היו צוחקים עליי. אבל באתי באמונה גדולה, ראיתי שיש עם מי לעבוד. הדרך עוד ארוכה, אבל היום זה כבר תלוי בעיקר בנו".

השינויים היחידים שעשה ממן בסגל הקבוצה היה שחרורם של שלושה שחקנים שהיו אמורים להיות מהמובילים – דני פרדה, פיני מתנה ושרון לוי. חיזוק עדיין לא הגיע. "הם שחקנים טובים, אבל לא התחברו ל'אני מאמין שלי", הסביר ממן, "השינויים שעשינו היו בעיקר מנטאליים. לגרום לשחקנים להאמין שהם מסוגלים. שיאמינו בעצמם. הבסיס המקצועי היה לא רע. עשינו כמה שינוים בסגירות, בעמידה על המגרש. להיראות כמו קבוצת כדורגל ולא חבורת שחקני כדורגל. היום הם רצים, נלחמים ומחויבים".

"באתי באמונה גדולה", דורון ממן. צילום: מור שאולי

בשבועיים הקרובים מצפים לקבוצה שני משחקים שממן מגדיר אותם כ"מלחמות עולם". ביום שישי תצא הקבוצה לבקעת הירדן, המדורגת במקום ה-15 עם אותו מספר נקודות כמו למחנה ובשבוע הבא תארח הקבוצה של ממן את הפועל אזור, המדורגת 13 עם עשר נקודות. "נצטרך לעבור את המשחקים האלה בשלום, קודם כל לא להפסיד ואם אפשר לנצח", אמר ממן, "אני לא אבכה על תיקו במגרש קשה כמו הבקעה. כל משחק קשה, אנחנו לא במצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להרגיש בנוח. נבוא דרוכים, מפוקסים ונילחם מהשנייה הראשונה. המשחקים האלה יקבעו לאן פנינו – האם לכיוון מרכז הטבלה, או שנילחם בתחתית עד סוף העונה".