משפחת רוזנצוויג על כר הדשא בטקס לזכר אבי המשפחה

בחודשים האחרונים הפועל פתח תקוה ובעיקר אוהדיה עושים היסטוריה אחרי היסטוריה. הערב (שני) היא הייתה חלק מהיסטוריה נוספת, אבל הרבה פחות חיובית ומעודדת מבחינתה.

מכבי אחי נצרת הגיעה ל"ראש הזהב" ואחרי עשרה משחקי חוץ מול הפועל בהם צברה שבעה הפסדים ושלוש תוצאות תיקו, השיגה דווקא בקרב התחתית החשוב את ניצחון החוץ הראשון שלה 1:2.

הפועל הגיעה למשחק אחרי שני ניצחונות רצופים ועם רוח גבית מאוד גדולה, אבל גם בידיעה שאיכסל ובני לוד ניצחו מה שהוריד אותה שוב למקום ה-14 וקירב אותה מאוד לקו האדום. ניצחון היה מקפיץ את הפועל עד למקום ה-11.

למרות חשיבות המשחק, הקבוצה הציגה בדקות רבות משחק נרפה ובעיקר מאוד לחוץ ולא מפוזר.

אוהדי הפועל מוחאים כף לזכרו של יוסי רוזנצוויג ז"ל

למשחק קדם טקס מרגש לזכרו של יוסי רוזנצוויג ז"ל, איש המועדון במשך שנים ארוכות, שהלך לעולמו בשנה שעברה. משפחת רוזנצוויג עלתה לכר הדשא, תמונות מחייו הוצגו על לוח התוצאות ודקה של מחיאות כפיים לכבודו סיימה את האירוע. מספר רב של שחקני עבר הגיעו לכבד את זכרו של יוסי רוזנצוויג, כמו גם הבעלים לשעבר מאיר שמיר.

במקביל, משלחת של השגרירות היפנית, יחד עם נציגי הקהילה היפנית הגיעו לצפות בהפועל ובעיקר בקשר היפני טאקויה מוריאמה, שהפגין יכולת בינונית למדי, אולם בכל זאת היה מהשחקנים היותר מסוכנים של הקבוצה.

דגל יפן שקידם את פני המשלחת היפנית למשחק

למעלה מאלפיים צופים מילאו הערב את היציעים ודחפו את הפועל מן הפתיחה. בחצי השעה הראשונה היה המשחק שקול, אבל דווקא בדקות בהן הפועל החלה להשתלט על המשחק וליזום, הגיעה טעות נוראית בהגנה שאפשרה לעלי כנאנה לנגוח חופשי לחלוטין ממרכז הרחבה כדור שדודי אלון הדף, אולם כנעאנה השתלט על הריבאונד ושוב, חופשי לחלוטין ירה מקרוב את הראשון של נצרת בדקה ה-31.

עד סיום המחצית ניסתה הפועל להשוות, אולם הייתה מאוד מפוזרת וחסרונו של שגיא דרור הפצוע הורגש היטב.

בפתיחת המחצית השנייה נראה היה שהפועל יוצאת כדי לתקוף ולהשוות מהר, אבל בדקה ה-49 עוד טעות קשה בהגנה, אי הבנה בין ירין חסן לעומר ורד השאירה את הכדור לעלי חט'יב שעמד חופשי לחלוטין באגף והגביה כדור נהדר לראשו של אלון בוזורגי הלא מכוסה שנגח מקרוב את ה- 0:2.

הפועל חזרה למשחק בדקה ה-57. אמאדו סוקונה, במשחק חלש ומאוד לא מדויק, חדר לרחבה, בעט כדור שפגע בשחקן הגנה ונהדף ללוי שבעט מ-15 מ' כדור שטוח ומדויק לפינה הרחוקה של מהדי זועבי – 1:2.

עד לסיום עסקה אחי נצרת בעיקר בבזבוזי זמן, הפועל תקפה, אך מיעטה להגיע להזדמנויות.

אסיה בן עזרא, שצפתה היום במשחקה הראשון, התקשטה אף היא בדגל יפן על לחיה והצטלמה עם אבא אורי וסבא שלמה

השופט החלש אביעד שילוח איפשר לנצרת להעביר את הזמן בצורה מאוד לא ספורטיבית והוסיף חטא על פשע כשהוסיף ארבע דקות בלבד למשחק. בדקה האחרונה נראה שהפועל קופחה שוב, כשנגיעת יד ברורה בתוך הרחבה לא זכתה להתייחסות משילוח שעמד קרוב ובסיום הפועל סופגת הפסד שקוטע רצף של שישה משחקים (לא כולל המשחק ברמלה) מבלי שירדה מנוצחת.

אחי נצרת מתרחקת ומטפסת עד המקום ה-11 בעוד הפועל חוזרת למקום שמוביל למשחקי המבחן ומסתבכת מאוד.

ביום שישי (15:00) תצא הקבוצה למשחק חוץ מול הפועל עכו, יריבה אותה לא ניצחה בששת המפגשים האחרונים בין הקבוצות.