לעתים, אנו חושבים שהעדפותינו שרירותיות לחלוטין – כלומר אנחנו "רק במקרה" אוהבים סוג מסוים של קינוח, גזע מסוים של כלבים או צבע מסוים של מכוניות. בעוד שדברים אלה יכולים להיראות חסרי משמעות, הם למעשה מציגים מספר היבטים אינטימיים לגבי אופיו של האדם.

כך למשל, האם ידעתם שצבע המכונית שלכם עשוי לחשוף רבדים שונים של אישיותכם? מדובר למעשה בסוג של "קיצור דרך פסיכולוגי" אשר מבטא את מה שאנחנו רוצים שהסביבה תחשוב עלינו. למרות שמגמות אחרות כמו מותגים ומודלים עשויים להשפיע על בחירת הצבע למכונית, ניכר כי בקניית רכב אנשים רבים יתמקדו בצבע בסיסי שמועדף עליהם.

צבע אדום

צבע זה בוחרים לרוב אנשים שקיים בהם להט לחיים. אנשים אלה בדרך כלל חברותיים, אגרסיביים ואימפולסיביים – או שהם כאלה שברצונם להכיל את התכונות הללו. במקרים רבים, לאנשים אלה יש את השאיפה להשיג את כל מה שהחיים עשויים להציע. אדם שבוחר בצבע אדום למכונית למעשה משדר לסביבתו שיש לו משהו מעניין להראות.

צבע אפור

לאנשים בעלי רכב אפור קיימת המודעות להבדל בין צבע אפור לבין צבע כסף. בעל הרכב האפור אינו מעוניין להתבלט. האפור אינו בוהק כמו צבע הכסף, ומשדר יותר בגרות וצניעות. בחירה בצבע זה מספרת פחות על המעמד עצמו ויותר על הסטטוס קוו שבו נמצא בעל הרכב. הצבע האפור מציג גם יציבות בחיים – בעל הרכב מעדיף שחייו יעברו על קו קבוע ולא יכללו עליות ומורדות.

צבע כסף

אנשים שבוחרים בצבע הכסף הנם פרקטיים, חדשניים, בעלי טעם וכן בעלי חוש עסקי. צבע זה מעיד על הנאה של בעל הרכב מחייו המקצועיים, עם נטייה לעבוד קשה. לעומת הצבע האפור, לצבע הכסף יש מראה מיוחד אשר מעיד על התחכום של בעל הרכב.

צבע כחול

בחירה בצבע כחול בכלי רכב אינה מעידה בהכרח על חיבה לצבע הכחול. צבע זה מעיד על אופטימיות, יציבות והגינות בקרב בעל הרכב. בעלי הרכב מעוניינים בהכרה של חכמתם. בנוסף, ניכר כי בעלי משפחה רבים בוחרים בצבע זה לרכב, דבר שמעיד על נראות של משפחה יציבה וחמה.

צבע ירוק

בחירה בצבע ירוק מעידה על כך שבעל הרכב הנו בעל ביטחון עצמי גבוה ולא מעניין אותו מה אחרים יחשבו עליו. קניית רכב בצבע ירוק מעידה על כך שבעל הרכב אינו מעוניין להישאב לעולם הטרנדים ובוחר את המוצר שלו בהתאם לרצונו הפרטי גרידא. בנוסף, צבע זה מיוחס עם הטבע וניכר כי בעלי רכב רבים נוטים להימשך לאזורי תצפיות ונוף.

לצורך מכירת הרכב בסופו של יום, בחירת צבע לא סטנדרטי לרכב תקטין את כמות הרוכשים הפוטנציאליים. רוכשים רבים קונים רכב מתוך ידיעה שימכרו אותו בעתיד, וניכר כי בקרב צרכנים רבים, בייחוד הצרכן הישראלי, לבחירת הצבע יש היבט פיננסי ארוך טווח.