למרות שמרכז ההתעניינות הנדל"נית בראש העין מתמקד בשנים האחרונות סביב הקמת השכונות החדשות ומכרזי "מחיר למשתכן" ו"מחיר מטרה", יצאו בשבוע שעבר לדרכן מספר עבודות תשתית חשובות באזורים הוותיקים יותר של העיר ובכבישי הגישה אליה.

הפרויקט הראשון הוא שיפוץ רחוב האצ"ל, שאחרי עשרות שנים של הזנחה עומד לעבור שדרוג משמעותי. במקביל, מתקיימות עבודות להרחבת כביש 444 ביציאה הדרומית מהעיר, ובחודשים הקרובים, לאחר שהעירייה הצליחה להתחמק מתסבוכת משפטית - ייסלל גם רחוב חג'בי.

הזנחה מתמשכת

תושבי רחוב האצ"ל צריכים יותר מעשר אצבעות ידיהם כדי למנות את מספר הפעמים בהן הבטיחה להם העירייה בעשורים האחרונים כי התשתיות המשובשות שליד ביתם יטופלו. התושבים, שמשוועים לשדרוג בטענה למפגעים הנגרמים לרכביהם ולמראה הכללי ברחוב, מתקשים להאמין כי סוף סוף התוכנית, שכוללת שדרוג הכבישים, המדרכות, העצים, התאורה, מגרשי הספורט ואפילו חידוש הבריכה המקומית, יוצאת לדרך. "הרחוב לא טופל במשך למעלה מ־40 שנה", מספר דובר העירייה, רפאל חתוכה. "אפילו תב"ע לא היתה לו. הכביש מלא מהמורות ובורות, מוזנח וחסר תאורה".

מה הכי דחוף לטיפול?

"התשתיות, שיהיו כעת מודרניות ויונחו מתחת לפני האדמה".

העבודות צפויות להימשך 18 חודשים. כיצד תמוזער הפגיעה באיכות חיי התושבים בזמן הזה?

"כל הפעילות מתבצעת בתיאום עם מינהלת, המורכבת מתושבי השכונה. בנוסף, העבודות יתבצעו בשלבים שונים. במקביל לביצוען אנחנו סוללים כביש זמני כדי לא לשבש את תנועת תושבי המקום ובמטרה שתתאפשר להם גישה לבתים ולחניות שלהם".

התושבים מקבלים את רעיונות הפיתוח המוצעים?

"הם שותפים מלאים לתוכניות. נפגשנו עימם כדי לדון בתהליכים. מאז ומתמיד הרחוב הזה היה נושא טעון ועמד במרכז מערכות בחירות רבות. רבים מראשי הערים בעבר הבטיחו הבטחות, אבל אף אחד מהם לא ביצע, והתושבים איבדו את האמון. עד שהקבלן לא הגיע לשטח, הם לא האמינו שהשדרוג יוצא לדרך".

למה העבודות עוכבו במשך עשרות שנים?

"כנראה מסיבה כלכלית. מדובר בהוצאה כבדה על הרשות העירונית, אבל בזכות הסכם הגג שחתמה העירייה נכנסו תקציבים המאפשרים להוציא תוכניות כאלו לפועל".

בשיחות עם התושבים יש הסכמה גורפת על כך שפיתוח הרחוב הוא דבר מבורך. באשר למגרשי הספורט והבריכה, הדעות חלוקות. בעוד חלק מהתושבים מביע התלהבות מהמתקנים שיוצבו בסמוך לבתיהם, אחרים קצת מודאגים מהיווצרות תנועת כלי רכב רבה יותר במקום. "הייתי מעדיף שזה לא יהיה כך", מציין נתנאל משה, המתגורר ברחוב כבר 55 שנה. "עם זאת, שיפוץ התשתיות הוא דבר מבורך. אולי סוף-סוף רכבי התושבים יפסיקו להינזק כתוצאה מהכביש המשובש ויהיה נעים יותר להסתובב כאן. באשר למתקני הספורט, יכול להיות שתושבים אחרים דווקא מרוצים, ומבחינתם מדובר בתוספת חיובית לשכונה. בסך הכל התחושה שלי היא שיש תנופת בנייה חיובית באזור והתושבים מרוויחים מזה".

רחוב חג'בי בהמתנה

מוקד נוסף, שיזכה בקרוב לסלילה מחודשת, הוא רחוב חג'בי הידוע לשמצה, בכל הקשור להזנחה מצד גורמי השלטון. באתר "mynet ראש העין" הוצגו לא פעם כתבות סביב הנושא, שתיארו את כאבם ותסכולם של התושבים. ייתכן כי פתיחת מכרז השבוע מטעם העירייה לביצוע עבודות ברחוב תשפר את התחושה. ההערכות הן שבעוד כחודש ייבחר הזוכה והעבודות ייצאו לדרך.

"מדובר בפרויקט שהתקציב עבורו כבר מחכה בקופת העירייה", מוסיף חתוכה. "רצינו לצאת לדרך כבר לפני שנה וחצי, אבל נוצר עיכוב".

מדוע?

"תושבים, שפלשו למקום לפני 30-40 שנה, החלו לנקוט בפעולות משפטיות במטרה לעכב את סלילת הכביש בכמה שנים נוספות. כדי לא להיכנס להליך משפטי, שיכול לתקוע את התוכנית של חידוש הרחוב, פנה ראש העירייה, שלום בן משה, למהנדסת העיר בבקשה לבדוק תכנון תוואי חדש. לאחר שנערכו בדיקות קיבלנו החלטה להסיט את הכביש מעט מהתוואי המתוכנן, ובכך אפשרנו את יציאת הפרויקט לדרך".

זה נשמע כאילו הסטת הכביש מכשירה בעצם את הפלישות ברחוב.

"ממש לא. הפלישות מטופלות משפטית מול מינהל מקרקעי ישראל, לו שייכות הקרקעות. הזזת תוואי הכביש אינה מכשירה אותן, אלא מאפשרת את הוצאת התוכניות לפועל במקום להקלע לסחבת של שנים רבות".

יכול להיות שתחילת העבודות ברחוב קיבלו רוח גבית בזכות הפוקוס התקשורתי על המקום?

"אין ספק שלחץ תקשורתי ולחץ של התושבים יוצרים סדר עדיפויות, אבל למרות זאת מדובר בתוכנית שהיתה בלאו הכי בראש סדר העדיפויות שלנו. כבר 30 שנה שהרחוב סלול זמנית על מצע חול, וראש העירייה התחייב לבצע עבודות במקום. כמו ברחוב האצ"ל גם כאן אנו צופים שהעבודות יימשכו 18 חודשים".

אזור נוסף שמתחיל בימים אלו לעבור שינוי הוא כביש 444 במקטע בין היציאה הדרומית של העיר מרחוב יהודה הלוי לכיוון כביש 471. לאורך כ־1.5 ק"מ תבצע חברת נתיבי ישראל עבודות תשתית באחד הכבישים הפקוקים והמסוכנים באזור. בעירייה מספרים כי בשלב הראשון תתבצע הרחבה של הכביש, שבחלקו סלול רק נתיב אחד לכל כיוון.

ההרחבה תהיה לכדי שלושה נתיבים לכל כיוון, כשבכל צד ישמש אחד מהם עבור תחבורה ציבורית. בנוסף, תוקם חומת הפרדה.

בשלב השני, הצפוי להתרחש בתחילת 2018, מתוכננת הקמת מחלף גדול ברחוב יהודה הלוי לכיוון כביש 444, שיחליף את הצומת המרומזר. באופן זה, מקווים בעירייה ובחברת נתיבי ישראל, תתרחש הקלה משמעותית על הכניסה והיציאה מהעיר, כמו גם שיפור הבטיחות עבור המשתמשים.