נוסעי רכבת ישראל, שימו לב לפתרון שמציעה עיריית ראש העין לריחוק מתחנת הרכבת: סלילת שביל אופניים באורך 4 קילומטרים. השביל יתחיל ברחוב שבזי, יעבור דרך מרכז העיר ויגיע עד הרציף.

תחנת הרכבת של העיר נקראת אמנם "ראש העין צפון", אך בפועל נמצאת הרחק ממנה בסמוך למחלף קסם. לא מקום שאליו ניתן להגיע בלי כלי רכב. כבר שנים שנשמעות תלונות רבות מצד התושבים על חוסר הנגישות של התחנה, מה שיוצר כאוס בדרכי הגישה אל תחנת הרכבת. בחודש שעבר דיווחנו על רכבים שחונים בשולי הכבישים שמובילים אל התחנה ואפילו על מעגלי התנועה. אז האם עכשיו תהיה אפשרות להגיע אליה גם בלי רכב ממונע?

מתברר כי בתקופה הקרובה אמור להגיע לראש העין מנכ"ל רכבת ישראל, בני לביא, לסיור שטח עם ראש העירייה שלום בן משה. על פי התכנית הנוכחית, המטרה היא לקדם את סלילת שביל האופניים כך שמסלולו יתחיל מתוך מרכז העיר (רחוב שבזי) ישירות אל תחנת "רכבת צפון".

לדברי חבר המועצה עומר שכטר, מדובר בפתרון פשוט וזול שעשוי לשמש כחלופה אמיתית לרכב הפרטי ונותן פתרון מסוים לבעיות החנייה והפקקים האינסופיים שיילכו ויתגברו בשנים הקרובות. במכתב שכתבו שכטר, יחד עם חברת הכנסת תמר זנדברג, הם כתבו לשר התחבורה ישראל כץ כי התרת בנייתו של שביל אופניים לכיוון תחנת הרכבת של ראש העין תקל ותסייע רבות לתושבי העיר ותאפשר לאותם תושבים חסרי רכב פרטי, או כאלה המעוניינים לוותר עליו, אפשרות בחירה אמיתית להשתמש בשירותי הרכבת.

בתשובה למכתב השיב מנכ"ל רכבת ישראל, בני לביא: "הרכבת מברכת על קידום כל אמצעי הגעה אל התחנה שאינו רכב פרטי ואף שותפה בקידום שבילי אופניים מול רשויות מקומיות שונות. בימים האחרונים נפגשתי עם ראש העיר בנושא ואף תואמה מולו פגישת עבודה בשטח, על מנת למצוא דרך לקדם את הבקשה".

בעיריית ראש העין מצפים שלאחר קבלת האישור הסופי מרכבת ישראל יחלו העבודות לסלילת שביל האופניים ויסתיימו בתוך זמן לא רב.