שני מכרזי "מחיר למשתכן" חדשים יוצאים לדרך בראש העין. בשבוע שעבר פרסם משרד הבינוי והשיכון כי נפתחה ההרשמה לשתי הגרלות חדשות של התוכנית, במסגרתן משווקים שני פרויקטים המציעים דירות מוזלות לזכאים. לשמחת התושבים, בניגוד לפרויקטים האחרונים, שהוגרלו בעיר במסגרת תוכנית "מחיר מטרה", הפעם 20% מהדירות המוזלות יוקצו לתושבי העיר בלבד.

גורם המעורה בנושא אמר השבוע כי קיים ביקוש שגדול מההיצע לרכישת הדירות, הן בגלל הקרבה לראש העין עבור בני העיר הצעירים והן בגלל המחירים האטרקטיבים של הדירות. "מדובר על דירות שנמצאות במרכז הארץ, לא רחוק מתל אביב, ולכן יש פה הזדמנות מצויינת לרכוש אותן במחירים טובים בהרבה מהדירות שמוצעות בפרויקטים אחרים". לדברי אותו גורם, קיים מתח בקרב הנרשמים לקראת ההגרלה שתקבע מי ייכנס לדירות.

הפרויקט הראשון מוקם על ידי "גינדי החזקות" במזרח ראש העין ובו ייבנו 264 דירות, שמתוכן 52 יוקצו לתושבי העיר. המחיר למ"ר יהיה כ-9,700 שקל. הפרויקט השני, שאף הוא ממוקם במזרח העיר, נבנה על ידי "דניה סיבוס", ויכיל 224 דירות, מתוכן 44 לתושבי העיר במחיר של כ-9,600 שקלים למ"ר.

בעירייה מסבירים כי בסך הכל יוקצו 1,600 יחידות דיור במחיר מוזל עבור בני העיר במסגרת כלל תוכנית מחיר למשתכן. ההרשמה, כמו גם פירוט תנאי הסף עבור השתתפות בה, תיעשה באתר משרד הבינוי והשיכון, ותסתיים לקראת סוף החודש. לכן מומלץ למתעניינים למהר ולברר את זכאותם.

יצוין, כי במהלך 2016 נערכו מספר הגרלות לשיווק דירות מוזלות בראש העין, אולם מדובר על יחידות דיור ששווקו במסגרת תוכנית "מחיר מטרה", בה אין העדפה לתושבי המקום וההרשמה פתוחה לזכאים מכל הארץ, לעיתים גם עם ברשותם כבר דירה.

במהלך השנה האחרונה רבים ממשתתפי ההגרלות מראש העין עמם שוחחנו, הביעו מורת רוח על המצב. חלקם ציינו כי הם נרשמו כבר לכמה הגרלות, אולם לא הצליחו לעלות בגורל באף אחת מההזדמנויות.

קישור לאתר משרד הבינוי והשיכון: https://dira.moch.gov.il/ProjectsList