תלמידים מכיתות י' ו-י"א בראש העין מסייעים לקדם ילדים עם אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ובעיות קשב וריכוז בחוות סוסים טיפולית שנמצאת בקיבוץ נחשונים. 

מדובר בתכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית", במסגרתה מגיעים הנערים אל חוות הסוסים זו השנה השנייה. בפעילות השוטפת של המתנדבים הם משמשים כמובילים עם מדריך ותלמיד ברכיבה פרטנית. המוביל יכול לאבטח את הפעולות של הילד או של הסוס ולסייע לטיפול ברכיבה להתבצע בצורה טובה יותר. בנוסף, בסוף כל שיעור המתנדבים מקפלים ציודים, רוחצים את הסוסים ומתחזקים את החווה להמשך פעילות.

עדי, שמתנדבת שנה שניה בחווה וכבר סיימה את שעות ההתנדבות שלה מזמן, ממשיכה להגיע. היא מספרת שבכל הזדמנות שיש לה היא מגיעה לחווה כדי לטפל באליזבת הסוסה. "ההתנדבות עזרה לי להעלים פחדים ולמדתי לתת מעצמי ללא תמורה", היא אומרת.

גם רון, נער שמתנדב בחווה כבר שנה שנייה, הגיע לחווה מכיוון שאימו רצתה שייצא מהפלייסטיישן ויפתח קשרים חברתיים. רון מספר כי הוא מרגיש שעבר שינוי פנימי גדול בזכות התוכנית ושהיום הוא שמח שהכיר חברים חדשים שאיתם יש לו אפשרות להפגש גם לאחר שעות הפעילות בחווה. אי אפשר להתעלם מכך שכל בני הנוער המתנדבים בחוות הסוסים הדגישו שהם מרגישים שהם מקבלים מההתנדבות הרבה יותר ממה שהם נותנים. ועל כך מגיע להם יישר כוח.