בדיקה מיוחדת שערך mynet ראש העין מעלה ממצאים מדאיגים לגבי מצב הכבישים בעיר: עשרות מעברי חצייה וסימוני כביש מטושטשים, דהויים וחלקם אף נמחקו לחלוטין. נראה שסימוני הכבישים אינם מחזיקים מעמד ויש לבצע את הצביעה בתדירות גבוהה יותר.

הכתובת כתובה על הכביש: באזורים רבים שביקרנו בהם ברחבי העיר מחוקים סימוני הכביש, הן הקו הרציף במרכזו והן קווי השוליים בצדדיו. הדבר מקשה מאוד על הנוהגים בחושך להבחין בבירור בגבולות מסלול נסיעתם, עד כדי סכנת גלישה למסלול הנגדי. זאת בשל רוחבם הצר של חלק מהכבישים. הדבר גורם לנהגים רבים להסתכן בנפשם: לבצע סיבובי פרסה היכן שאסור ולבצע עקיפות היכן שאמור להיות קו הפרדה רצוף. כל זאת מבלי לתת זכות קדימה להולכי רגל.

גם באזור בתי הספר בעיר, היכן שיש תנועה ערה של תלמידים, קיימת סכנה בטיחותית בעקבות מעברי חצייה מחוקים ודהויים. מעברי החצייה אמורים לאפשר להולכי הרגל לחצות כבישים במרחב העירוני. הם צבועים בלבן על מנת שייראו מרחוק. בראש העין מצאנו שאין מספיק מחזירי אור להקלת הזיהוי של מעברי החצייה בשעות החשיכה. כמו כן מצאנו מעברי חצייה דהויים ואף מחוקים שלא נראים בכלל.

שחיקת הצבע של מעברי החצייה בכבישים מקשה על הנהגים להבחין בהם, במיוחד על נהגים שלא מכירים את האזור בו הם נוהגים. כך למשל ברחוב מנור בשכונת נווה אפק, מצאנו מעבר חצייה דהוי ללא סימני אזהרה. כך גם לאורך רחוב שבזי ישנם מעברי חציה דהויים. גם בציר רחוב צה"ל, מול המשטרה, מצאנו מעברי חצייה דהויים עד לא קיימים. יצויין כי ברחוב שבזי לכל אורכו, ציר שבו עוברים מדי יום אלפי כלי רכב, נצפו כמה מעברי חציה דהויים וסימני הכביש היו דהויים עד לא קיימים כלל. מול "בית גרמה" מצאנו שני מעברי חצייה במרחק של שני מטרים האחד מהשני. המשותף לשני מעברי החצייה האלה הוא ששניהם דהויים, ללא סימני אזהרה מתאימים ובשניהם עוברים מאות הולכי רגל מידי יום. הסכנה של דריסת הולכי רגל ברחוב היא יומיומית.

"רוב מעברי החצייה בעיר מטושטשים מאוד", אומרת תושבת העיר שהיא אם לשלושה ילדים. "בקושי אפשר לזהות היכן יש מעבר חצייה. אנחנו ממש רועדים ממה שיקרה כאן. אנחנו מלמדים את הילדים שלנו לחצות במעברי חצייה, אולם המעברים לא ממש נראים לעין למי שנוהג כאן. כבר פנינו למוקד העירוני בנושא, אולם מה שנצבע הם מעברי החצייה במקומות פחות סואנים ומסוכנים".

תושב אחר אמר: "לא רק מעברי החצייה וסימוני הכביש דהויים. גם פסי ההאטה בשכונה לא צבועים באופן תקין (צהוב). הצבע דהוי והם אינם נראים. כמו כן חסרים מחזירי אור 'עיני חתול' על חלקם". כאמור, מבדיקה שערכנו מתברר שיש ממש בטענות התושבים. מספר לא מבוטל של מעברי חצייה בעיר מטושטשים ודורשים צביעה מחדש בצבעים תיקניים. כמו כן ישנם מספר מעברי חצייה בעיר בהם חסרים תמרורי אזהרה המתריעים על מעבר החצייה.

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "חידוש סימוני הכביש מתבצע שלוש פעמים בשנה לפי תכנית רב שנתית ויתרת תקציב. החידוש הקרוב מתוכנן לחודש אפריל 2017".