גלית יוסף. הצילה חיים. צילום: מכבי

התעקשותה של גלית יוסף, אחות בקופת החולים "מכבי" בעיר, הצילה את חייו של אדם, המועסק בבניין בו ממוקם הסניף.

האיש דיווח לה כי מזה מספר שבועות הוא אינו חש בטוב, והיא הפצירה בו פעם אחר פעם לבוא להיבדק.

כשנענה לבסוף להפצרותיה, התברר כי הוא בעיצומו של אירוע לבבי. "מהרגע שסיפרתי לה על התחושות שלי היא לא נתנה לי מנוח", אומר האיש, שמאושפז כעת בבית החולים שיבא. "היא לקחה פיקוד ובסופו של דבר הצילה את חיי".

מדי יום פוגשת יוסף את האיש בבניין המשותף בו הם עובדים, והשניים מרבים לשוחח. היא אף גילתה כי הוא מטופל במרפאה בה היא עובדת, למרות שמעולם לא ראתה אותו שם. באחד הבקרים בשבוע שעבר סיפר לה האיש כי לאחרונה הוא חש לחצים בחזה ומתקשה בהליכה ממושכת.

"באותו רגע אמרתי לו שהוא חייב להגיע אליי כי לחצים בחזה הם לא עניין פעוט וחייבים לבצע בדיקות", משחזרת יוסף. "אנשים רבים עסוקים בחייהם ולא מגיעים לרופא, אלא אם כן הם חייבים לחדש רישיון נהיגה או משהו הכרחי אחר. יש כאלה שפשוט נמנעים מכך כי הם חוששים לגלות משהו, אז הם פשוט מעדיפים לא לדעת, וחבל".

למרות הפצרותיה להגיע לבדיקות, האיש התעלם והמשיך בשגרת חייו. יומיים לאחר מכן נתקלו השניים האחד בשני, ויוסף ביקשה ממנו שוב להגיע. הוא אכן קבע תור, אולם ביטל אותו כעבור יומיים. אלא שיוסף לא ויתרה ודחקה בו להגיע בכל זאת.

"ניסיתי להסביר לו שייתכן ומדובר במשהו דחוף, שזה לא משהו שאפשר להתעלם ממנו כי מדובר בסיכון ממשי ויש לבדוק מה המצב", היא מספרת.

אחרי שכנועים רבים ואינספור שיחות הגיע האיש למרפאה וביצע מספר בדיקות, שהעידו על בעיה בליבו. הוא פונה מיידית לבית החולים, שם הובהר כי חווה התקף לב. למחרת התבצע לו צנתור, במהלכו התגלו סתימות קריטיות.

"אין ספק שאני חב את חיי לבורא עולם ולשליחתו הנאמנה האחות גלית יוסף - המלאכית בלבן", אומר האיש. "ללא טביעת העין שלה והשיחות שעשתה לי, הייתי ממשיך במחשבה שזה כלום, שאולי הצטננתי מהמזגן או הרמתי משהו כבד, והסוף היה יכול להיות אחר לגמרי. מהרגע שסיפרתי לה על התחושות היא לא נתנה מנוח ובסופו של דבר הצילה את חיי".

יוסף מבהירה כי בסך הכל עשתה את עבודתה. "נכון שלפעמים צריך יותר ללחוץ או לדחוק באנשים להגיע לבדיקה, אבל חלק מההנאה שלי הוא הדאגה למטופלים ומתן העזרה להם בכל מה שצריך", היא מסכמת. "אני ממש מקווה שהוא יטפל בעצמו. אני אדאג שזה יקרה".