(צילום ועריכה: עמית לרנר)

תלושי מזון לחג, בגדים לילדים, כסף לכיסוי החובות - את כל אלה תרמו אנשים טובים ובעלי עסקים מראש העין לטובת זוג צעיר בעקבות הכתבה המרגשת שהבאנו ב-mynet ראש העין.

מדובר בהורים לשני ילדים מראש העין שהסתבכו בחובות של 150 אלף ש"ח ונאלצים לחיות בעוני מחפיר. "אין לי אפילו כסף לקנות בגדים חדשים לילדים שלי בפסח", אמרה האם. "אני חוששת שבקרוב בעל הדירה יזרוק אותנו מהבית השכור".

המילים המרגשות של האישה לא הותירו את תושבי ראש העין אדישים. הם התקשרו, פנו דרך הפייסבוק וביקשו לתרום. עשרות יצרו עימנו קשר והצליחו לסייע למשפחה להעביר את חג הפסח בכבוד עם מזון, בגדים ומשחקים לילדים. "אני רוצה להודות לכל מי שסייע לנו לעבור את פסח בכבוד", אומרת שני (שם בדוי). "יש אנשים טובים בראש העין שיצרו איתי קשר ונרתמו לעזרתנו. אני מקווה שזו התחלה של דרך חדשה ושנצא מהחובות הכבדים שנקלענו אליהם".

יצויין כי גם שני וגם בעלה עובדים, אבל בישראל של שנת 2017 זה כנראה עדיין לא מספיק כדי לחיות בכבוד. המשפחה מתגוררת כיום בדירה שכורה ובגלל החובות היא חוששת שיצטרכו לצאת מהדירה לרחוב. לדברי שני, ההוצאות המשפחתיות השונות כמו מים, גז, ארנונה, חשמל, תקשורת בתוספת הוצאות שונות אחרות הביאו אותם לחובות הכבדים. "לקחנו הלוואות עם ריביות גבוהות וזה רק הלך והצטבר. היום לא נשאר לנו כלום ואנחנו כל יום מנסים לשרוד מחדש", אומרת שני.

תושב העיר, שוקי שצוב, לקח על עצמו את ריכוז המשך התרומות למשפחה ואף דאג יחד עם עו"ד ישי אדוארד לפתיחת חשבון נאמנות לצורך התרומות. ניתן ליצור עם שוקי שצוב קשר בטלפון 054-4940551.

האם. מודה לכל מי שסייע להעביר את חג הפסח בכבוד. צילום: עמית לרנר