צילום: מתן דויטש

סיבוב פארסה: בעקבות ההפגנות שנערכו השבוע בראש העין ובירושלים, המשפחה שהייתה אמורה לחתום על שחרורה בערבות של כרמל מעודה למעצר בית, חזרה בה ונכון לשעה זו תישאר הגננת החשודה בהתעללות במעצר בכלא נוה תרצה.

ההפגנות הגיעו כאמור לאור החלטת בית משפט העליון בירושלים לשחרר את מעודה למעצר בית. השופט יצחק עמית נימק את החלטתו מאחר והמסוכנות הנשקפת ממנה מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים. 

הגננת המתעללת כרמל מעודה | צילום: יריב כץ

אולם לאור המחאות, המשפחה שהייתה אמורה לקלוט את מעודה לביתה, הודיעה בלילה החולף להורים כי הם מסרבים לחתום על הערבות וכי מתוך 6 אנשים שהוגדרו כמפקחים, שניים חזרו בהם.

דניאל ביכלר מעמותת דור איתן וממובילת המחאה נגד התעללות בגיל הרך, ציינה : "בזכות המפגינים שהגיעו מכל הארץ, איחוד הכוחות בין קבוצות פייסבוק ומובילי המחאה, כל אלו הדואגים לילדים בגיל הרך, קיבלנו עדכון כי המשפחה שחתמה ערבות לכרמל מעודה חזרה בה.

צילום: מתן דויטש

"אנחנו הוכחנו היום כי הכח נמצא בידיים שלנו ולא כל החלטה של בית משפט היא סופית! אנחנו כאן באופן מוחלט לומר לא לשחרורים ממעצר, לא לעסקאות טעון ולהתחיל להסתכל על הקורבנות ולא על הנאשמים המתעללים!! כמובן באם מדובר בהטעייה אנחנו נגיע שוב ושוב ונמשיך להפגין מחוץ לבית בו תשהה הגננת המתעללת" . 

 ניקול דניאל חג'בי שילדיה עברו התעללות בגן מסרה: "היה לנו קשה מאוד לשמוע את ההחלטה של בית המשפט העליון, האינסטינקט שלנו היה לצאת ולהוציא את כולם לרחובות, המטרה הושגה, הצלחנו לגרום למפקחים שלה לחזור בהם".

יוסי חברה, אב לילדה בגן הוסיף: "ברגעים אלו ממש השגנו את המטרה שלנו, חשוב שכל מי שבעתיד יחשוב לקחת תחת חסותו את כרמל מעודה שיידע שאנחנו נהיה אחריהם ונפגין כמה שצריך ונגיע עם אוהלים".