צילום: עיריית ראש העין

אנחנו נשארים בבית: 65 אחוזים מהזוכים בדירה במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן" בראש העין הם תושבי העיר. כך עולה מנתונים שפרסם משרד השיכון.

מתוך 1,396 דירות שהשתתפו בהגרלה, 908 בעלי תעודת זכאות אשר מוגדרים "בני המקום" זכו בהן.

"אנחנו מגלים שלא רק שמחירי הדירות ירדו בזכות התוכנית אלא יש לה ערך נוסף ולא פחות חשוב והוא שמירה על המרקם החברתי בעיר", אמר ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו. "מקומות רבים סבלו מבעיית הגירה שלילית ובזכות התוכנית נשארים לגור בעיר מי שכבר גרים בה".

תוכנית "מחיר למשתכן" היא תוכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון, ובה כ-130 אלף זוגות הזכאים לקנות דירה במסגרת התוכנית. יותר מ- 60 אלף משקי בית ב- 76 יישובים ברחבי הארץ, כבר זכו בהגרלות, בהם כאמור אחוז גבוה של זוגות צעירים המוגדרים 'בני מקום'.

במענה לשאלה האם הקדמת הבחירות עלולה לסכן את פרויקט "מחיר למשתכן", הוסיף ח"כ פולקמן: "לא עצרנו ארבע שנים, ולא נעצור גם עכשיו. אנחנו לא ניתן לפגוע בתוכנית, ויש בעלי אינטרסים רבים שרוצים לעשות כן, וכדי שלא יוכלו להרוס אנחנו צריכים לאחוז בהגה גם בקדנציה הבאה. הזוכים בהגרלות צריכים לדעת שאנחנו לצידם ולא נאפשר למסמס את מה שיצא לפועל ולעצור את הרכבת שכבר יצאה מהתחנה וללא ספק גם מוכיחה את עצמה בשטח".

מעיריית ראש העין נמסר: "בהתאם לדרישת ראש העיר שלום בן משה, 20% מכל הדירות ששווקו וישווקו בראש העין מיועדות לזכאים תושבי העיר. זאת כדי לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה במחיר נמוך ב20% ממחיר השוק".