אליס זימן. צילום: באדיבות זימן

לזכרה של קים לבנגרוד-יחזקאל ז"ל: ארבע נשים החליטו לערוך צעדה לזכרה של נרצחת הפיגוע בברקן. השיירה החלה לנסוע ממחסום אורנית עד האגם בראש העין ומשם צעדה לכיוון ביתה ברחוב גלוסקא. בפיגוע נרצח גם זיו חג'בי ז"ל מראשון לציון. 

מדובר בצעדה שנערכה ביום שלישי אחר הצהריים ואותה ארגנה אליס זימן משבי שומרון, שלא הכירה את קים לפני כן. היא החליטה שלא להמשיך כרגיל בסדר היום שלה לאחר הטרגדיה. בהודעה קראה אליס לנשים להגיע, להתחבר, לחזק אחת את השנייה ולצעוק יחד.

ספרי על ההיכרות שלך עם קים.

"לא הכרתי אותה, רק כואב לי ונמאס לי שאף אחד לא עושה כלום. דמיינתי את הרגעים הנוראיים האלה והרגשתי שזאת צעקה שחייבים להשמיע. הזדהיתי עם הרצח הזה במיוחד כי היא אישה צעירה והיא ראתה את המוות שלה בעיניים. זאת חרפה, בושה לעם ישראל שזה מה שקורה".

צילום: באדיבות אליס זימן

בהודעה שפרסמה אליס ברחבי הרשת היא מתארת איך היא מדמיינת את רגעיה האחרונים של קים ז"ל. כך כתבה: "אחרי הרצח שארע שלשום, עלו בי תחושות קשות. חייתי עם קים את רגעיה האחרונים, עד כמה שאפשר לנסות לדמיין זוועה כזאת. ובקעה ממני זעקה. צעקה. הלב נחמץ, נקרע, מדמם. ואי אפשר. אי אפשר לשמור את הצעקות האלה בבטן".

האירוע היה מתואם עם המשטרה?

"כן, ישבתי בתחנה וחתמתי על טופס שאני אחראית על כל הדבר הזה".

יצויין מסלול הצעדה שונה מטעמי ביטחון. במקום לצעוד ממחסום אורנית עד לראש העין, הגיעו הנשים יחד בשיירת רכבים ממסוף אורנית עד לאגם ראש העין, עצרו באגם לשיח משותף שבו תדבר אליס ושירה משותפת, ומשם הן צעדו ברגל עם דגלי ישראל עד לביתה של קים ז"ל ברחוב גלוסקא".

יש לך קשר עם המשפחה של קים?

"הייתי אצלם ואמרתי לאבא ואמא ולבעלה מה התכנון ושנגיע אליהם בסוף".

קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

מה גורם למישהי שלא הכירה את קים לארגן כזאת צעדה לזכרה?

"זה התחיל מזה שדמיינתי אותה יושבת במשרד ונכנס המחבל הזה, והוא תפס אותה והיא ראתה את המוות שלה, כמו שאנחנו רואים את הסצנות האלה בסרטים וחושבים איזה נורא זה היה אם זה היה קורה באמת, ואז זה קרה באמת, וזה פשוט יצר בי איזו צעקה שיצאה מהבטן. וגם ההרגשה שדי, אנשים פה נרצחים כל שבוע ואנחנו ממשיכים את החיים כרגיל והרגשתי שזה לא נכון להמשיך את החיים כרגיל. צריך לעצור.

"הצעקה הזו היא גם כלפי שמיים, גם כלפי ההנהגה וגם כלפי האנשים מסביב שממשיכים את המרוץ של החיים. אם נמשיך כרגיל, גם הרציחות ימשיכו כרגיל".

מהי האמירה שאתן רוצות להעביר בצעדה הזאת?

"אם לתמצת את זה במסר אחד קצר: צעקה".