ניר חי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

ניר חי (38), נשוי ואב לשלושה ילדים מתושב שכונת נוה גן בפתח תקוה, נסע עם חבר לטיול בדרום אמריקה ולא שב. משפחתו, שנותרה שבורה וכואבת, מנסה כעת לגייס תרומות בסך 50 אלף ש"ח לטובת הטסת גופתו ארצה לקבורה. "ניר חי היה איש חסד גדול", אומר חברו ניר גוטקין, המלווה אותו עוד מימי בית הספר.

ניר נסע עם חבר לטיול בן שלושה שבועות בדרום אמריקה, אך לפני יומיים הגיע לברזיל, חש ברע ולבסוף נפטר במפתיע. "ניר היה בעל מסור ואב שראוי להערצה, הוא גידל שלושה ילדים לתפארת", מוסיף גוטקין. "בתו הבכורה היא ילדה מדהימה בחינוך מיוחד והוא היה המטפל העיקרי שלה, אני מאמין שזו אחת הסיבות להיותו אדם כל כך מיוחד ורגיש לזולת".

איך הכרתם?

"ניר הוא חבר ילדות. תמיד ראיתי בו יועץ לכל דבר ועניין. הוא בא מרקע לא פשוט, ועם זאת הוא ידע לבחור בחיים וטיפח זוגיות מדהימה עם הילה ומשפחה למופת. היתה לו אינטלגנציה רגשית יוצאת דופן, מעולם לא התלונן על חלקו ותמיד אמר שהחיים יפים. אם יש משפט שהוא חי לפיו הוא 'ואהבת לרעך כמוך', זה מוטו שלקח אותו כל השנים ויעידו על כך המשפחה, החברים וכל מי שזכה להכיר אותו. הוא עזר לכל מי שנזקק לו, תרם ועזר רבות לתושבים בפתח תקוה והיה פעיל בקרב קבוצות הורים לילדים מיוחדים".

רועי פן, חבר מועצת העיר מנוה גן, ציין כי "לסיפור הטראגי הזה של אישה וילדים קטנים שאיבדו את אב המשפחה - נוספה כעת תסבוכת בירוקרטית והוצאה כספית מאוד גבוהה עבור הבאת גופת הנפטר לקבורה מברזיל לישראל".

היום (חמישי) בצהריים פרסמה גם רעיית ראש העירייה דפנה ברוורמן פוסט בעמוד הפייסבוק שלה ובו כתבה: "איבדנו אדם יקר ואהוב ניר חי ז״ל. ניר נסע לטייל בדרום אמריקה ולצערנו לקה בדום לב במהלך הטיול. ניר הלך לעולמו בגיל 38 והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים קטנים. יהיה זכרו ברוך, תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים".

משפחתו של ניר זקוקה לסיוע, שכן גופתו נמצאת עדיין בברזיל ובשביל להביאו לקבורה כהלכתה בארץ הם זקוקים לסכום של 50 אלף ש"ח.

לתרומה בהעברה בנקאית:

בנק דיסקונט

סניף 041

מס׳ חשבון 868523

טל׳ בסניף: 076-8051571

או בקישור - http://hey.pbme.co/JMmTaL