קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

קים לבנגרונד-יחזקאל, בת ה-29 מראש העין היא ההרוגה הבוקר (א') בפיגוע הירי הקשה שארע במפעל אלון באזור התעשייה ברקן. באירוע נהרג אדם נוסף ואישה נוספת אשר נפצעה קשה, מאושפזת בשעות אלה בבית החולים בילינסון. שני ההרוגים נמצאו כשהם כפותים וההערכות הן שהם נורו מטווח קצר. "קים היתה בחורה מדהימה ומותה הוא הפסד גדול לעולם", אומרת מקורבת למשפחה.

איך גילית שמדובר בקים?

"בהתחלה דיברו על אישה הרוגה בשנות הארבעים, אז אמרתי שאין סיכוי שמדובר בקים. בהמשך אבא שלה נסע למקום והוא שזיהה את הגופה. אני קיבלתי את המידע מבני המשפחה, זאת משפחה מאוד מלוכדת ואוהבת, כולם קרובים וגרים זה ליד זה".

קים גדלה בפתח תקוה, למדה בתיכון ברנר ובהמשך התגוררה תקופה ביישוב ברקן בו גם עבדה. לאחרונה עברה לגור לצד משפחתה בראש העין.

"ביום כיפור האחרון נפגשנו כולנו, זה הזיכרון האחרון שיש לי ממנה", מוסיפה המקורבת. "היא רק עכשיו חגגה את יום הולדתה ה-29. בחורה טבעונית, לוחמת צדק שתמיד פעלה למען כלבים וחיות. תמיד אומרים שהוא לוקח את הטובים, הוא בוחר אותם ממש טוב, את הטובים".

במותה השאירה אחריה, בעל וילד בן שנה וארבעה חודשים.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

עיריית ראש העין פרסמה הודעה מיוחדת: "ראש עיריית ראש העין ותושביה מזועזעים והמומים מרצח של תושבת העיר קים לבנגרונד יחזקאל הי"ד, שנרצחה הבוקר בפיגוע טרור בברקן, ומשתתפים בצער המשפחה. ההלוויה תתקיים בבית העלמין המקומי בראש העין. פרטים על מועד ההלוויה ימסרו בהמשך. הלוויה תתקיים הערב (ראשון) בשעה 22:00 המשפחה יושבת שבעה בראש העין רחוב גלוסקא 15".

באתר ynet דווח כי לבית משפחת יחזקאל הגיעו בני משפחה וחברים רבים, לאחר שהתבשרו כי קים היא הנרצחת בפיגוע. קים, בעלה גיא ובנם הפעוט קאי עברו להתגורר בדירה הצמודה להוריה רפי וחווה בראש העין, על מנת להיות קרובים אליהם. לפני כן התגוררו בני הזוג בברקן. קים עבדה כמזכירת המנכ"ל בחברת אלון לפני כשנה ומדי בוקר הייתה נוסעת לעבודה. הבוקר היא הביאה את בנה לפעוטון, נפרדה ממנו ויצאה לעבודה. קים השאירה אחריה בעל, בן, הורים ואת אחותה שחר.

אחת מחברותיה, נטלי, אמרה: "היא היתה בחורה מהממת, מדהימה, טובה, עם נתינה מושלמת. אמא מדהימה". הדודה יהודית אמרה כי "קים הייתה חייכנית, אהובה ומתוקה. השמיים התנפצו ברגע אחד, אבל קים תמיד תהיה איתנו". היא סיפרה כי הנרצחת עבדה כשנה במפעל אלון, והוסיפה: "רק ב-7:15 היא שמה את בנה קאי בגן, ונפרדה ממנו לבלי שוב. אני כועסת, מישהו צריך לתת תשובה ומהר על הדבר הזה. לא הגיוני שהורים יקברו את הילדים שלהם".

בפיגוע הרצחני נהרג גם זיו חג'בי, בן 35 מראשון לציון. חג'בי היה רואה חשבון במפעל אלון. הוריו של חג'בי הסכימו לתרום את איבריו.