אוטובוס אפיקים ראש העין. צילום: ניצן ינקו

הותר לפרסום: כמה מהחשודים בפרשת השוחד במשרד התחבורה הם בעלי חברת האוטובוסים "אפיקים". הם נעצרו אתמול ביחד עם בכיר במשרד התחבורה. כך פורסם היום (חמישי) באתר ynet.

על פי החשד, במשך תקופה ארוכה, הבכיר שבתפקידו הוא בעל השפעה מכרעת בכל הקשור לעניין קווי התחבורה הציבורית, העדיף את "אפיקים" על פני חברות אחרות במסגרת התקשרויות של משרד התחבורה.

מהחקירה הסמויה עולה החשד כי "אפיקים" קיבלה העדפה על פני שאר החברות, בכך שקיבלה זיכיון ממשרד התחבורה להפעיל קווי אוטובוס רווחיים יותר מאשר קווים אחרים.

מהחקירה עולה כי העדפה זו בוצעה על רקע הקשרים האישיים של הבכיר עם בעלי החברה הפרטית, וטובות הנאה שונות שקיבל - שלא בכסף - מבעליה. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם.

מהמשטרה נמסר אתמול כי החקירה מתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 לאחר חקירה סמויה. החשודים נחקרים בחשד לעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות.

״אפיקים״, שהוקמה ב-2008, פועלת בין היתר באזור ראש העין, פתח תקוה והשומרון.

מחברת אפיקים נמסר בתגובה: "חברת אפיקים שיתפה פעולה בצורה מלאה עם המשטרה ותמשיך לעשות כך לטובת מיצוי כל הבדיקות הדרושות. הבעלים של החברה עוכב אתמול לחקירה בשעות הבוקר ושוחרר בסוף היום לביתו לאחר ששיתף פעולה בצורה מלאה עם חוקרי המשטרה.

"החברה ממשיכה בפעילותה הרגילה והשוטפת ובטוחה כי בימים הקרובים תוסר העננה וימצאו כי לא נפל כל דופי בפעילותה".