צילום: שרה מי-מרום

עשרות אלפי מבקרים הגיעו לפסטיבל תימנה בראש העין במהלך חול המועד סוכות. מדובר במספר שיא ובעירייה בהחלט מסכמים בשביעות רצון את האירוע החגיגי.

ראש העין מסכמת שלושה ימים של אירועי תרבות בסוכות במסגרת פסטיבל התימנה שהתקיים בפעם ה-17. האירוע, שהתקיים בשלושה מוקדים ברחבי העיר אליהם הגיעו אלפי אנשים, כלל מגוון רחב של אמנים, ממוזיקה ועד לאמנות, שירים מסורתיים, תערוכות אומנותיות, תחרות שירה ויריד בירה. הפסטיבל התקיים במעמד ראש העיר מר שלום בן משה, מחזיק תיק התרבות בעיר מר אלכס קפלנוביץ' והוקרן סרטון שבו נשאה דברים שרת התרבות מירי רגב.

צילום: שרה מי-מרום

בבית מורשת יהדות תימן התקיימה תערוכת ציורים ותכשיטים של הזמרת וכלת פרס ישראל שושנה דמארי, ונערכו מספר פאנלים בנושאים שונים בהשתתפות אמנים אורחים ובהנחיית העיתונאית ומגישת הטלוויזיה מזל מועלם, שדרן הרדיו שמעון פרנס והזמר והשחקן מתי סרי.

בבימה האותנטית התקיימו מופעי שירים מסורתיים ומופעי מחול, בניהם מופע של שירי הרב שלום שבזי לציון 400 שנים להיוולדו בהשתתפות הזמרת מרגלית צנעני וזמרים נוספים. במקום התקיימה תערוכה שכללה מייצגים של חפצים אותנטיים ומסורתיים מתימן.

בבימה המרכזית התקיימו מופעים עם מספר רב של זמרים בניהם ליאור נרקיס, ישי לוי, איתי לוי, בועז מעודה, אביהו מדינה ועוד. בבימה המרכזית נערכה תחרות השירה "הפרח בגני" בהשתתפות שמונה זמרים מראש העין ושופטי התחרות: אביהו מדינה, נורית הירש וציון שרעבי. בתחרות זכה הזמר נאור אינדיק עם השיר "מה לך ילדה".

אלכס קפלנוביץ', מחזיק תיק התרבות בראש העין, איך אתה מסכם את אירועי התימנה השנה?

"הצלחה מסחררת של פסטיבל תימנה 17, התושבים מצביעים ברגליים, קיבלנו מאה אחוז הצלחה. שמחנו לארח את תושבי ראש העין מכל השכונות ואת מתחם הבירה שנתן מענה לכלל הציבור".

כמה זמן לוקח לארגן אירוע בסדר גודל כזה?

"עבדנו ועמלנו על האירוע הזה מעל חצי שנה והתוצאות מדברות בעד עצמן".

צילום: שרה מי-מרום

אילו תגובות קיבלתם מהתושבים?

"קיבלנו תגובות חיוביות, אני חושב שזו התימנה הכי טובה שהייתה אי פעם בראש העין, תימנה שחיברה את כל הקצוות של העיר בפסטיבל, אני שמח שאנחנו פותחים את הדלתות לתושבים חדשים שלומדים את ההיסטוריה של העיר ומתחברים לעיר שלנו, אנחנו גאים שיש לנו תושבים מהסוג הזה".

ניסיתם לעשות משהו שונה ביחס לשנים קודמות?

"הפעם הכנסנו את מתחם הבירה שעבר בכל מדינת ישראל, היו חמישים סוגים של בירה, זה נתן משהו נוסף על הזמרים שרובם היו מקומיים וכמובן הגיעו איתי לוי וליאור נרקיס".

ציינו השנה 400 שנים להולדתו של הרב שלום שבזי

"התייחסנו לזה שאנחנו לומדים ומזכירים את ההיסטוריה של תרבות של אנשים שבנו לנו את העיר, אסור לנו לשכוח אותם. זה באמת חיממם את הלב לראות במתחם נציגות של כל תושבי העיר מכל השכונות".