שרים, סגני שרים וחברי כנסת מהקואליציה שהשתתפו במסיבת 'זבד הבת' שקיים ראש מועצת שומרון יוסי דגן לרגל הולדת בתו, הבטיחו לפעול להרחבת ההתיישבות.

 צילום: דוברות רכבת ישראל

שר התחבורה ישראל כץ התייחס לתוכניתו לסלול רכבת עד צומת תפוח ואמר, "אנחנו מקדמים את הרכבת הקלה שתתחיל מתפוח ותעבור דרך אריאל, ראש העין ופתח תקווה. כשאנחנו עובדים על משהו הוא קורה".

"בעזרת ה׳ הקו יתווסף לכל רשת הכבישים והרכבות בישראל. המצווה כאן היא כפולה ומכופלת. גם ביטחון, גם בטיחות וגם ישוב ארץ ישראל. כשאנחנו פועלים ביו"ש אנחנו בונים את הארץ. כל מה שראש מועצת שומרון עושה מאפשר לנו לבנות את הארץ", הוסיף השר כץ.

השר ישראל כץ. צילום: לירן תמרי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הביע סיפוק מההחלטה ההיסטורית ואמר: "קידום תכנון רכבת לצומת תפוח הוא קריטי להתיישבות, ומשמעותו לא פחות מהיסטורית. אני מבקש לחזק את השר כץ על המנהיגות שגילה בהחלטתו. תושבי השומרון זכאים בדיוק כמו כל אזרח אחר במדינה לשירותים מלאים ובוודאי לשירותי תחבורה נאותים וטובים. בעתיד, קו זה ימשיך מזרחה ויחבר גם את יישובי בקעת הירדן למרכז הארץ. אין לנו ספק שלתכנון וביצוע הפרויקט ישנה חשיבות גדולה, והיא תאפשר לתושבי השומרון להגיע למרכז הארץ בקלות ובנוחות, לנצל את זמן הנסיעה לעבודה או מנוחה, להתפעל מנופי השומרון, ופשוט ליהנות מהדרך".