צילום המחשה: shutterstock

משטרת ישראל הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בפתח תקוה כתב אישום נגד תושב עמנואל (21), בגין גניבה, החזקת סכין שלא כדין ואיומים. זאת לאחר שניסה לגנוב את כלי גינון ולתקוף את הגנן עם סכין ברחוב שבזי בראש העין.

על פי כתב האישום, בתאריך 14.08.18 עבד הגנן בעבודות צנרת וגינון מטעם עיריית ראש העין, ברחוב שבזי 155. במסגרת עבודתו החזיק הגנן בכלי עבודה – מסטרינה, מטאטא ומקוש. בשעה 10:00 או בסמוך לכך, הגיע אדם למקום וניסה לגנוב את כלי העבודה של הגנן, בכך שהרים אותם מהרצפה והחל ללכת. הגנן אשר שם לב למתרחש החל לרוץ לעברו של האיש עד אשר זה זרק את כלי העבודה אל המדרכה וברח מהמקום.

מכתב האישום עולה כי כעבור זמן מה, חזר האיש למקום כאשר הוא אוחז בסכין שחורה מתקבעת, שאורך להבה 13 ס"מ, ומבלי שהוכיח כי החזיק אותה למטרה כשרה. באותן הנסיבות, הגיע האיש בסמוך למתלונן, הוריד את תחתוניו החזיק באיבר מינו בידו וכן זרק לעברו אבנים ונופף בסכין לכיוונו של הגנן תוך שהוא מאיים: "חכה חכה, אללה וואכבר".

בסיכום כתב האישום נכתב כי במעשיו המתוארים, ניסה האיש לגנוב את כלי העבודה וכן החזיק בסכין שלא למטרה כשרה ואיים על הגנן בפגיעה שלא כדין בגופו על מנת להפחידו או להקניטו. ייתכן כי בעקבות הדברים, תעתור המשטרה למאסרו בפועל של הנאשם.