(צילום וידאו: באדיבות תושבת העיר)

תושבים חילונים משכונת נווה אפק זועמים על ההחלטה לסגור את רחוב ה' באייר בראש העין לשם הכנסת ספר תורה לאחד מבתי הכנסת בשכונה, דבר שגרר פקקים כבדים והרבה עצבים במשך כרבע שעה. 

האירוע, שהתרחש ביום חמישי שעבר, שימח מאוד תושבים מסורתיים בראש העין. עם זאת, היו גם תושבים חילונים ובעיקר נהגים שלא אהבו את הצעד ששיבש להם את חיי השגרה. לטענת אחת התושבות, שצילמה את האירוע, מדובר בהדתה: "ללא כל התחשבות במכוניות שנוסעות. ללא כל התחשבות באנשים שצריכים להגיע או לצאת מהבית. זה לא משנה שצריך להגיע הביתה אחרי עבודה. צריך להכניס ספר תורה".

למה זה מפריע לך?

"זה העיקרון שיש פה אנשים שחושבים שיש להם לגיטימציה להשתלט על כבישים ציבוריים לצורך עניינים אישיים שלהם. בין אם זה הכנסת ספר תורה או כל דבר אחר".

(צילום וידאו: באדיבות תושבת העיר)

התושבת שצילמה את המתרחש פרסמה את הסרטונים באחד מדפי הפייסבוק של ראש העין, אך זכתה למעט אהדה והרבה תגובות שליליות: "אנשים סתם נגד הדת" ,"מחפשים דתיים בכוח", "שנאת אחים", "זאת מצווה גדולה", "אין לכמוך מקום בעולם" ועוד.

מה חשבת על התגובות?

"רוב מי שחושב כמוני לא מתעסק בזוטות בקבוצות בפייסבוק אלא ממשיך הלאה בחייו. כל שנותר זה האספסוף הזועם לכן אני משתדלת לא לראות את זה כאילו העיר שלי בנויה מאנשים כאלה כמו בתגובות".

צילום: באדיבות תושבת העיר

ציפית להזדהות?

"ידעתי שתהיה התלהמות כי בכל זאת יש הרבה אנשים דתיים ומסורתיים בראש העין וידעתי שהם יקחו את זה לכיוון הזה אבל מצד שני ציפיתי ליותר תגובת הזדהות. אני לא לוקחת את התגובות האלה כאינדיקציה לכך שיש יותר אנשים בראש העין שלא חושבים כמוני".

העירייה מסרה בתגובה: "ההחלטה על אישור תהלוכות הוא של משטרת ישראל. באירוע של תהלוכה המתקיימת על כבישים, המאושרת על ידי המשטרה, חוסמים כבישים לזמן קצר. הדבר קיים בכל הארץ ומקובל".

מהמשטרה טרם התקבלה תגובה.