(צילום וידאו: דורון תמרי)

עומס תנועה בשעות הבוקר והצהריים בכניסה לבית ספר אפק שבראש העין, גורם להורים רבים להוריד את ילדיהם ברחובות סמוכים לבית הספר, לחנות בחניות של דיירי הרחוב או להיכנס לרחוב עם שלט אין כניסה, מצב שמסכן את הילדים שהולכים וחוזרים מבית הספר. העירייה סימנה בצומת שתי חניות "נשק וסע" אך העומס אינו מאפשר המתנה ומצטברת שורה ארוכה של מכוניות ברחוב.

דורון תמרי, תושב רחוב הברזל, מספר שתושבי הרחובות הסמוכים לבית הספר נפגעים מהמצב: "כשרכשנו את הבית אמרו לנו שהכניסה לבית הספר תהיה דרך רחוב אחר ולא דרך הרחוב שלנו, הורים החליטו להסיע את הילדים עד לבית הספר אז הם לוקחים אותם דרך הרחוב שלנו. הם חונים בניגוד לחוק, עוברים קו לבן, חונים על מדרכות, נכנסים באין כניסה וכשאין להם ברירה הם חונים בחנייה שלי ושל הדיירים ברחוב ענבר".

צילום: דורון תמרי

דיברתם עם המשטרה?

"לפני שנה וחצי כשהייתי מתקשר, הם לפעמים היו מגיעים ולפעמים לא, עכשיו הם לא מגיעים בכלל. הם אומרים שהם מכירים את הבעיה וישלחו ניידת אבל הם לא מגיעים".

פניתם לעירייה בנושא?

"לפני שלוש שנים פניתי לראש העירייה שיפתור את הבעיה, אפילו המנהלת של בית הספר התערבה. ראש העיר אמר שיטפל בזה, למחרת הגיעו שוטרים ואחרי יומיים נעלמו. העירייה שולחת פקח ואני מראה לו שנכנסים באין כניסה אבל הוא אומר שאין לו מה לעשות. צריך להתחיל לחלק דוחות, לא מיישמים פה את הנשק וסע".

צילום: דורון תמרי

בסרטון שצילם דורון תמרי נראה פקח עומד בכניסה לרחוב עם שלט 'אין כניסה' בעוד כלי רכב אחרים נכנסים לרחוב ואנשים מסתובבים בין המכוניות הנוסעות.

"הפקח שומר על עמוד, רואים איך הילד רץ והרכב נכנס באין כניסה ונוסע לאחור לעיני הפקח. אתמול אישה יצאה בצעקות שהילד שלה כמעט נדרס" הוא מספר.

ממשטרת ישראל נמסר כי הנושא לא מוכר למשטרה, אולם בעקבות הפנייה הגיעו שוטרים לסביבת ביה"ס ולא גילו דבר חריג.

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.