(צילום וידאו: באדיבות ניר, תושב פסגות אפק)

שביתה איטלקית של נהגים באפיקים? תושבי ראש העין ופתח תקוה דיווחו הערב (ה') על מיעוט באוטובוסים, זמני המתנה של שעה ומעלה וצפיפות איומה באוטובוסים שכבר הגיעו לתחנות.

ניר, תושב פסגות אפק, שנסע אחר הצהריים בקו 27 מפתח תקוה לראש העין מספר, כי "נסיעה שאמורה לקחת עשרים דקות, לקחה שעה וארבעים וחמש דקות. הצפיפות היתה איומה, הכי מסכנים היו המבוגרים והנשים בהריון".

צילום: באדיבות ניר, תושב פסגות אפק

איך הבנתם שמדובר בשביתה?

"נאמר לנו שהנהגים החליטו לשבות בעקבות הרעת תנאים. הם כנראה פשוט החליטו שהם שובתים ללא כל הודעה מוקדמת, בבוקר הכל היה בסדר וזה התחיל רק אחר הצהריים.

"היו תחנות בהן הנהג בכלל לא יכול היה לעצור כי לא היה מקום לעוד נוסעים. ובתחנה אחת הוא פשוט עצר למשך דקות ארוכות כיוון שנוסעים ניסו לעלות למרות שלא היה מקום באוטובוס. בשלב מסוים אני ועוד כמה נוסעים ניסינו לעשות סדר מרוב צפיפות".

מחברת אפיקים נמסר בתגובה: 

מחברת אפיקים נמסר בתגובה: "לאחרונה חתמה חברת אפיקים עם ההסתדרות הלאומית על הסכם קיבוצי פורץ דרך במסגרתו שופרו תנאי שכרם של הנהגים בחברה באופן משמעותי.

יתרה מכך, נכון לעתה, שכר הנהגים בחברת אפיקים הינו מהגבוהים בענף.

למרות זאת, פתחו הבוקר עשרות נהגים באשכול פתח תקווה בשביתה בלתי חוקית ולא מאורגנת ללא הודעה מוקדמת וללא תיאום ואישור מועד העובדים וההסתדרות.

מאז שעות הבוקר המוקדמות אנו עושים מאמצים רבים על מנת להשיב את הנהגים לעבודה סדירה ובמקביל  לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בשירות לרבות עי הצרכת נהגים מאשכולות אחרים.

לקראת ערב הגיע המשבר לסיומו וכל הנהגים חזרו לעבודה כרגיל וכך כך פעילות כלל קווי השירות בחברה".