יעל בסיס ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

טרגדיה גדולה במהלך טיול בחו"ל: יעל בסיס ז"ל, אם לארבעה ילדים בת 39 מאלעד, נהרגה בתאונת דרכים שאירעה ביום רביעי שעבר בהרי האלפים הצרפתיים סמוך לגבול עם שוויץ. יעל היא כלתו לשעבר של הרב הראשי של ראש העין, עזריה בסיס. בנוסף אליה, נפגע אחד מילדיה באורח קל.  

מייד לאחר התאונה, היחידה הבינלאומית של זק״א בשיתוף פעולה עם משרד החוץ פעלו במאמצים מרובים להטסת הגופה במהירות לקבורה בארץ. הלוויה התקיימה ביום שישי האחרון בשעה 11.00 בבית העלמין ירקון שער פתח תקוה.

בני המשפחה והחברים עדיין המומים מהמקרה הטראגי. קרוב משפחתה סיפר: "הם היו בנופש באלפים הצרפתים, בדרך חזרה למלון הם נסעו כנראה בשלושה רכבים. ברכב הראשון אחת הבנות שלה נסעה לבד, ברכב השני יעל נסעה עם שני ילדים, ברכב השלישי הילד הרביעי שלה.

"הילד הגדול והקטן היו איתה באוטו. היא ישבה מאחורי הנהג. אנחנו מבינים שהיתה תאונה חזיתית שפגעה בדלת, היכן שהיא ישבה, וכנראה שהיא נהרגה במקום. הילד הקטן עם שבר באף ופציעות בגוף ובפנים. לילד נוסף לא קרה כלום, למעט אולי טראומה. ילד אחר לא קרה לו כלום (אולי טראומה), הילד הקטן עם שבר באף ופציעות בגוף ובפנים. המפרקת שלה נשברה. יעל היתה בת 39".

מה תוכל לספר על יעל?

"היא באמת היתה אישה משכמה ומעלה, אישה צדיקה. היתה אישה שידועה במעשי הצדקה והחסד שלה, כולם דיברו על נתינה ואמונה יוצאת דופן בבורא עולם. היא היתה מתפללת 3 פעמים ביום. אנשים כולם בהלם, מגיעים לשבעה ולא מאמינים.

"אני מקבל באופן אישי טלפונים, אנשים שהיא עזרה להם. שלחה מנות חמות, משפחות במצוקה. היא נלחמה על החינוך של הילדים, כל המורים המחנכים של הילדים אמרו שהיתה כמו לביאה על החינוך שלהם, על השמירה, הלימוד שלהם שיהיה טוב. תמיד היתה עומדת בקשר שוטף עם צוות ההוראה, המחנכות של הילדה. הילדים היו מאוד קשורים אליה וזה נפל עליהם.

איך היה הקשר שלה עם הרב בסיס?

"לאורך כל השנים היה להם קשר טוב, אלה הנכדים של הרב בסיס. הם כל הזמן מגיעים ויש קשר טוב ביניהם".