תושבים בראש העין מתריעים על מחסור במקומות חניה בבית העלמין בעיר. לטענתם אין במקום חניה מוסדרת, כך שהאזור הפך למעין "מערב פרוע" בו מכוניות חונות איפה שרק אפשר, גם על מדרכות ועל מדשאות.

"כל רעיון יצירתי ממומש". חונים בבית העלמין, צילום: אסתר קטן

בית העלמין של ראש העין ממוקם בסמוך לשכונת גבעת הסלעים. קבורים בו רבים מבני העיר, והוא משמש משפחות רבות המגיעות ללוויות, לאזכרות ולהתייחדות אישית.

אבל רבים הם השואלים מה אפשר לעשות כשאין בנמצא מקומות חניה? בין אלה ששאלו את אותה שאלה וטרם זכו למענה הוא בנימין עודני, מועמד למועצת העיר.

"נדהמנו לגלות שאין תוכנית במחלקת ההנדסה לפתרון מצוקת החניה לאלפי המבקרים במקום, מבני העיר ומחוצה לה", סיפר עודני. "תושבת השכונה המתגוררת בסמוך והצופה על המתרחש פנתה לעו"ד בבקשה להקים מגרש חניה שיפתור את המצוקה במקום. זה הפתרון הנכון".

תושבים טוענים לביזיון ולעוגמת נפש לאבלים, שלא מוצאים חניה סבירה. אלה אף שלחו מכתב לעירייה בנושא. "לבית העלמין אין מגרש חניה יעודי. מגרש החניה הקטן שכן קיים מול בית העלמין תפוס בידי משאיות ואוטובוסים", הסיר עודני.

"בזמן הלוויה, אזכרה או טקס יום הזיכרון - ישנה חניה פרועה בכל האזור, כולל ברחובות פנימיים בגבעת הסלעים: בחניות פרטיות, על המדרכות, על הדשא, ליד אבני שפה אדום-לבן, על אי תנועה, על מעברי חציה, בין העצים. כל רעיון יצירתי לחניה ממומש".

עודני טען עוד כי בית העלמין מתרחב כל הזמן ויש מצוקת חניה אמיתית, עד כדי חניה בצורה שמסכנת את הציבור.

בנימין, אז מה הפתרון?

"התושבים ואני מציעים שיוקם מגרש חניה לבאי בית העלמין, כדי לפתור את הבעיה. חייבים לפתור את מצוקת החניה ולפעול בדחיפות להקמת מגרש למטרה זו".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "עומסי החניה זמניים ונובעים ממספר רב של הלוויות המתרחשות לעתים בו זמנית. בכל מקרה ניתן להחנות גם ברחובות הסמוכים לבית העלמין".