מישהו ראה את הסימון של מגרש הכדורסל השכונתי בנווה אפק? לטענת תושבים הסימון "נעלם" לפני כמה ימים, לאחר שבמשך תקופה ארוכה שימש את משתמשי המגרש נאמנה. במקומו נוספו סימנים למגרשי טניס וכדורגל.

צילום: באדיבות תושבים

מדובר במגרש שבפארק הספורט האתגרי שברחוב קיבוץ גלויות, ובו מתאמנים בני נוער רבים. "משחקים שם הרבה. אין סימון וזה מאוד מפריע. למה רק לענפי ספורט אחרים נותנים עדיפות?", שאל אחד ההורים לילד שמשחק במקום.

הורה לילד אחר שמתאמן שם על בסיס יומי סיפר למיינט ראש העין: "פשוט מכעיס. אין קווים, אין כלום, ולא ניתן להתאמן שם. עם כל הכבוד שיבנו מגרש טניס ושני מגרשי כדורסל עם הצללה. זה היה המגרש העיקרי שלנו, וזה פשוט גועל נפש ומאכזב. נמאס לנו מהזלזול של העירייה בספורט".

פניתם לעירייה?

"כן, אבל אין תשובה. ככה נראה זלזול בספורט. אין מגמת חינוך גופני בתיכון, מבטלים מגרש כדורסל. אפס השקעה בספורט בעירנו. חוסר ההתחשבות מקומם, לא השאירו מגרש אחד לכדורסל בשכונת נווה אפק. זה הגיוני?".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "בעקבות פניות רבות של תושבים לפעילות טניס, בעיקר לילדים ולנוער בעיר, הוחלט על סימון המגרש לטניס באופן זמני עד לבניית מתחם טניס תקני. חשוב להדגיש כי במקביל הסלים הקיימים במגרש לא הוסרו.

"יש לציין כי בצמוד למגרש קיים מגרש משולב שיסומן לפעילות של כדורסל וכדורגל.

"בנוסף יש באזור מגרשים נוספים: שני מגרשים בבית ספר נווה דליה, מגרש בבית ספר נופים ומגרש במבנה הפסגה לרווחת התושבים. יודגש כי פעילות הטניס החלה בחודש נובמבר והיא צוברת תאוצה ומשתתפים בה כ-70 ילדים, נוער ובוגרים".