צילום: אסף לנדאו

בשעה טובה קיבלו בשבוע שעבר הורים לילדים בראש העין את השיבוצים לגנים. ההתרגשות בשיאה, אבל מבט על גנים רבים ברחבי העיר שעדיין לא נבנו מעלה את השאלה האם הם בכלל יהיו מוכנים לשנת הלימודים בספטמבר. תושבים מודאגים טוענים כי הבעיות בפתח: "הם לא יספיקו לבנות את הכול".

תושבים משכונות ברחבי העיר מתלוננים על גנים ומוסדות חינוך שכלל לא נבנו עדיין לשנת הלימודים הנוכחית. חודש וחצי לפני תחילת שנת הלימודים, החשש הוא כי המוסדות לא יקומו בזמן והבעיות יצוצו בעוד זמן לא רב.

צילום: אסף לנדאו

"בעיר אנחנו צריכים עוד כ-40 גנים חדשים והעיריה לא עומדת קצב. בשנה שעברה רק בדקה התשעים קיבלנו מבנים לכיתות הגן ועכשיו אתה עובר ורואה איך עדיין אין צינורת מים, שיש, קרשים, שום דבר עוד לא מוכן וזה לא קרוב להיות מוכן" אומר תושב העיר.

ממה אתם חוששים?

"מזה שעוד הפעם נגיע לישורת האחרונה ונצטרך להפעיל עליהם לחץ כבד כדי שלילדים שלנו יהיה לאיפה להגיע בתחילת שנת הלימודים. 1 בספטמבר מגיע כל שנה באותו יום - והם עדיין לא מוכנים".

צילום: אסף לנדאו

מעירית ראש העין נמסר בתגובה: "העירייה נערכת במלוא המשאבים להשלמת בינוי ופיתוח מתחמי הגנים החדשים העתידים להיפתח ב-1.9.18. עפ"י ההערכות, צפי לסיום 20.8.18. אנו מאחלים לכל הילדים וההורים חופשה נעימה ושנת לימודים מהנה".