מירית ובתה. צילום: באדיבות מירית סביליה

כאשר מירית סביליה ובתה רצו לקנות הבוקר (ראשון) כריכים ושתיה על הדרך, הן עצרו בסניף קופיקס ברחוב שבזי בראש העין.

בשעה 10:00 מירית שלחה את בתה פנימה לקנות את המוצרים, ולאחר כמה דקות הבת חזרה רק עם שתיה. כאשר נשאלה על ידי מירית איפה הכריכים נענתה כי "המוכר אומר שהם לא מוכרים כריכים. שאלתי אותה אם אין שם כריכים והיא אמרה שדווקא יש הרבה".

מבולבלת מהסיטואציה, נכנסה מירית לסניף וראתה כי המקרר של הכריכים מלא כולו במוצרי מזון שמוצגים לקהל הרחב: "המוכר פשוט לא הסכים למכור לי. הוא אמר שזה בגלל שזה תשעה באב. אמרתי לו שאני לא צמה ושאני רוצה לקנות".

צילום: באדיבות מירית סביליה

אולי זה סניף כשר?

"אז איך הם מכרו שתיה? מה ההבדל? איך רשת למוצרי מזון שזה כל מה שהיא אמור למכור, לא מוכרת מזון? אם הם פתוחים אז הם פתוחים. אם לא אז לא. אני מכבדת אנשים שלא פותחים את העסקים אבל מי שצם גם לא שותה, אז למה מכרת לי בקבוק שתיה וכריכים לא?".

מירית ובתה הלכו וקנו את הכריכים במקום אחר בסופו של דבר, אבל הטעם המר נשאר: "יש הרבה עסקים שמחליטים לא לפתוח בתשעה באב וזה בסדר. גם מקום העבודה שלי לא עובד בתשעה באב וזאת החלטה מקובלת. אבל אם אתה עסק פתוח ועסק שאמור לספק מוצרי מזון, מה ההגון בזה?".

צילום: באדיבות מירית סביליה

מהנהלת רשת קופיקס נמסר בתגובה: "הסניף בראש העין הוא היחיד שאסור למכור בו מהקרון (המקררים עם המזון). הקרון סגור בגלל שיש לו כשרות מהדרין וכל מה שיש לו כשרות מהדרין סגור בתשעה באב. זאת הוראה של הרבנות בעיר. הרבנות בעיר מערימה קשיים בקבלת הכשרות וזה אחד התנאים שלה לתשעה באב. מקרר השתיה שנמצא מאחור ניתן לשימוש ושאר הסופר שהוא בכשרות רגילה גם כן. גם בשנה שעברה זה היה ככה וגם בפסח. הדרישות שלהם מאוד מחמירות".

מהרבנות טרם התקבלה תגובה.