אביב לוי ז"ל

דובר צה"ל התיר הערב (שבת) לפרסום כי אביב לוי ז"ל, בן 20 מפתח תקוה, נהרג אתמול (שישי) מירי צלף בגבול עזה. הודעה נמסרה למשפחתו.

דובר עיריית פתח תקוה, חזי חקאק, פרסם הודעה מיוחדת בשמו של ראש העירייה:

"פתח תקוה מרכינה ראשה על נפילתו של לוחם פלוגת החוד של גבעתי, סמ"ר אביב לוי, בוגר תיכון ״גולדה מאיר״ שנפל בשדה הקרב על הגנת הארץ.

ביום שישי, בעיצומן של ההכנות לשבת, כאשר בני משפחתו מטיילים הרחק בחו"ל, יצא אביב לוי, מפקד סיור בגבול רצועת עזה, עם הצוות שלו לעוד משימה ממנה לא שב. עוד רגע בלתי נתפס במציאות שלנו.

לכאורה, היה זה עוד יום שגרתי של התפרעות על גדר המערכת, אלא שירי בודד של צלף טרוריסט מהחמאס הפך בין רגע אירוע בטחוני שגרתי, לטרגדיה עבור בני משפחת לוי ועבור מדינה שלמה שאיבדה את אחד מטובי בניה.

אביב לוי ז"ל

אביב לוי, בן למשפחה ערכית ושורשית, המתגוררת בשכונת 'אם המושבות', התנדב לשרת ביחידה קרבית. הוא פיקד על אין ספור אירועים ביטחוניים תחת אש וסיכון חיים כשהוא חשוף בשדה הקרב. כל רגע חייו וחיי חבריו תלויים על חוט השערה. אביב פיקד באומץ לב על משימות מסוכנות באחד המקומות המתעתעים שיש בארצנו.

 אין בכוחן של מילים להכיל את עוצמת הכאב שנפל בחלקה של משפחת לוי ברגע אחד קטלני שהגיע בשריקת כדור בודד וגרם לאובדן כזה. אין מילים שמסוגלות להכיל את התדהמה של בני המשפחה עם קבלת ההודעה המרה. אנו רק יכולים לחבק ולבכות יחד עם בני משפחת לוי, לחבק חזק ולנסות להבין את הבלתי נתפס.

ליבנו עם הוריו, פרי ויעקב, אחיו, אורין לוחם בן  19, נוי בת 15 ודן בן 4.5.

הכדור שפילח את חזהו של אביב, פגע בלב של כל אם ואב בישראל".

יהי זכרו ברוך.