גיא אליהו. צילום: באדיבות אליהו

מפתח תקוה לראש העין:  גיא אליהו, ראש אגף חברה נוער וצעירים בעיריית פתח תקוה בשנים האחרונות, הכריז על ריצה למועצת עיריית ראש העין בבחירות הקרובות מטעם סיעת "ריסטרט".

אליהו, בן 42 ואבא לשלושה ילדים קטנים, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים. הוא מתגורר מזה כשנה בשכונת פסגות אפק החדשה בראש העין. נכון לרגע זה, אליהו הוא  היחיד בפסגות אפק שהצהיר על התמודדות למועצת העיר מהשכונה החדשה.

"המערכת הציבורית לא זרה לי ויש לי ניסיון רב שנים. יש לי ניסיון רב שנים גם בזירה המונציפאלית כמנהל אגף מזה 5 שנים ברשות מקומית של 260,000 תושבים וגם בזירה הארצית ובמשרדי הממשלה בעבודתי בכנסת ישראל ובמשרד ראש הממשלה".

למה החלטת להתמודד?

"יש הרבה בעיות בעיר ובשכונה. כל תהליך הקליטה והשירותים שניתנים לתושבי השכנה נכון להיום אינם ראויים והיה צריך לדאוג לתשתיות, למקומות מסחר ולמבני ציבור מזמן. גם אני כתושב שכונת פסגות אפק למעלה משנה חווה את חבלי הקליטה, הבעיות והליקויים שכל התושבים נתקלים בהם מדי יום. סיעת ריסטרט תדאג להתחיל מהתחלה בכל ההיבטים הנוגעים לאיכות החיים של התושבים בשכונה.

"אני מתמודד בסיעה שהמטרה שלה לקדם את השכונה החדשה מבחינת הצרכים של התושבים שגרים ולדאוג לאינטרסים של פסגות אפק ולאיכות החיים בשכונה מתפתחת וגדלה לצד תכנון נכון שמתחשב גם בצרכים המיידים והבסיסים שתושבים צריכים לקבל וגם תכנית עירונית בהתאם למגמות העתידיות".

ספר קצת על הסיעה שלך.

"סיעת 'ריסטרט' הוקמה במטרה לייצג ולהיות הקול של פסגות אפק במועצת העיר. תושבי השכונה מרגישים שאין להם יכולת להשפיע ולקדם אל השכונה. אין היום נבחרי ציבור קשובים לצרכים של השכונה המתפתחת ואין גורם בין כל מקבלי ההחלטות שמזדהה וחווה את הקשיים של תושבי השכונה ביום יום".

פסגות אפק, השכונה החדשה בעיר, הפכה להיות למקום אטרקטיבי לרכישת דירה וחברי הסיעה מבקשים להפוך אותה למקום אטרקטיבי לגור בו. "לשם כך צריך לפעול מההתחלה בכל ההיבטים של הליכי תכנון ופיתוח עירוני המתבססים על מגמות עתידיות ואיכות החיים."

מה עם השכונות האחרות בעיר?  

"ברור לנו שקידום הצרכים בשכונה לא צריך לבוא על חשבון תושבי השכונות האחרות בעיר. להיפך, אנו מבקשים להתחבר לעיר ולהפוך לקהילה עירונית אחת ללא הבדלים בין ותיק לחדש ולקבל את הזכויות שלנו בחלוקת העוגה".

מה המסר שלך לתושבים?

כ"עת, זה הזמן שלנו להיות אקטיביים ולקחת אחריות על איכות חיינו. כאבא לשלושה ילדים שכאן הם מתחנכים וגדלים, החלטתי להרים את הכפפה ולהקים את סיעת ״ריסטרט״ בכדי שנוכל להשפיע היכן שמתקבלות ההחלטות וזאת במטרה ברורה לייצג את פסגות אפק והמשפחות הצעירות במועצת העיר.

"את הבעיות האקוטיות של השכונה כולנו מכירים. בימים הקרובים, נגבש את עיקרי המצע של הסיעה  ואת הנושאים המרכזיים שבהם היא תפעל ותקדם. אני קורא לכל אחת ואחד מכם להיות שותף לדרך כבר בשלבי ההקמה".