צילום המחשה: shutterstock

בית הדין הרבני קבע לאחרונה כי תושבת האזור תקבל סכום נכבד מהכתובה בסך 250 אלף שקל עם גירושיה מבעלה, למרות שהוא הוכיח כי היא ניהלה רומן עם גבר אחר בעודם נשואים.

הבעל ניסה לטעון כי על פי ההלכה מדובר בבגידה לכל דבר ועניין, אולם עמדתו לא התקבלה.

לטענת האיש, בקשת הגירושין הגיעה לאחר שספג עלבונות ואלימות נפשית מצד אשתו מאז ראשית נישואיהם. "היא גרמה לסכסוך ביני למשפחתי, שהוביל לנתק", הסביר. במהלך הדיון הציגה פרקליטתו חומרי חקירה, שנאספו על ידי בלשים פרטיים, מהם עולה כי גבר זר הגיע ללון בדירתה.

פרקליטה של האישה, עו"ד רפי שדמי, טען מנגד כי האשמה בכישלון הנישואין מוטלת דווקא על האיש. לדבריו, האישה מעוניינת בשלום בית, ואם הדבר אינו אפשרי - זכותה לקבל את כתובתה, בנוסף לחלוקה שווה של הרכוש אותו צברו בני הזוג במהלך שנות נישואיהם.

עורך דין רפי שדמי. צילום: באדיבות עו"ד שדמי

בית הדין התרשם כי דרישת האישה לשלום בית אינה כנה, לאור העבודה כי לא פתחה תיק כזה, אלא דווקא תיק תביעת כתובה. בנוסף, קבע בית הדין כי מסרונים ונתונים נוספים מצביעים על כך כי היא אינה חפצה עוד בחיים משותפים עם בעלה.

לפיכך, קיבל בית הדין את תביעת הבעל לגירושין ודחה את דרישת האשה לשלום בית. עם זאת, לא מיהר בית הדין למנוע מהאישה את כתובתה, והחליט לפסוק בנושא רק לאחר סיום ההליך הרכושי המתנהל בבית המשפט.

בתחילת יוני הסכימו הצדדים על פירוק השיתוף בדירתם וחלוקת סכום המכירה שווה בשווה ביניהם. לאור ההסכמה קבע בית הדין כי מתוך חלקו של הבעל בדירה, ינוכו 250 אלף שקל עבור כתובתה של האישה.

עו"ד שדמי הביע קורת רוח מפסק הדין, שמכניס את סכום הכתובה למאזן הכולל של חלוקת הרכוש בין הצדדים.