עומר אדם. צילום: אבי רוקח

עיריית ראש העין הוציאה סכום בלתי נתפס של 720 אלף שקלים על הופעתו של הזמר המצליח עומר אדם, שהתקיימה בחודש שעבר בראש העין אל מול 15 אלף תושבים שקיבלו את הכרטיסים בחינם ובהצגת תעודת זהות.

בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע גילו חברי המועצה, חברי האופוזיציה ותושבים שנכחו בישיבה, כי התקציב להופעה גדל מ-250 אלף שקלים ל-720 אלף שקלים. מתברר כי עלות השכר והמופע עצמו של אדם היו 250 אלף שקלים, כאשר לזה התווספו עלויות הקמת הבמה שהיו כ-270 אלף שקלים ועלויות אבטחה בסך 200 אלף שקלים.

הסכום הסופי נחשף רק לאחר שחבר המועצה בני (בנגה) בית אור קיבל מענה לשאילתא שהגיש בנושא: "הם הכניסו את הכסף לסעיף תקציבי שנקרא אבטחת אירועי תרבות שנתית".

גורמי אופוזיציה מספרים על שימוש נכון יותר שיכל להיות לכסף רב כל כך בתוך מוסדות העיריה: "זה סכום שערורייתי. יכול היה ללכת להקמת המרכז לגיל הרך, מועדון מסובסד לקשישים. בזבוז לשם בזבוז. איבדו כל פרופורציה".

תושבים זועמים שגילו על המחיר הסופי ששולם מכספי המסים שלהם זעמו: "חוצפה ממדרגה ראשונה. לא מספיק לא היו די כרטיסים לתושבים ולא מספיק הם לא השקיע ואת הכסף הזה בפיתוח העיר עכשיו אנחנו מגלים שזה מגיע לפי 3 ממה שתוכנן?".

"עושק הארנונה עושה את שלו", כתב תושב אחר. "כל כך חבל, זה יכל להעשיר את תושבי העיר בעוד הרבה דברים אחרים במקום הופעה של בקושי שעה".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "אירוע פתיחת הקיץ עם עומר אדם התקיים באמפיתיאטרון העירוני ל-15,000 תושבי העיר שנהנו ממופע מהנה ומאורגן.

"ההופעה של עומר אדם הינה חלק מאירועי הקיץ ועומדת במסגרת התקציב הכללי העירוני של אירועי קיץ. עלות האמן נשארה בעינה כפי שעודכן בעבר. כבכל אירוע במשך כל השנים, עלות האירוע הכוללת של המופע כרוכה בעלויות לוגיסטיקה, במה, תאורה, הגברה, אבטחה וכו'.

"עלות אירוע פתיחת הקיץ עם עומר אדם גדלה באופן משמעותי במאות אלפי שקלים בשל היערכות אבטחתית חסרת תקדים שנדרשה ע"י המשטרה, כתנאי לקיום אירוע מסוג זה וזאת במטרה לשמור על בטיחות התושבים, דבר הנמצא בחשיבות עליונה. לתושבי העיר מגיע ליהנות מהופעה של אמן מבוקש בחינם".