צילום המחשה: shutterstock

למרות ההבטחות, הורים לילדי הקייטנות העירוניות שמפעילה "מקום בלב" טוענים כי הם חוזרים רעבים לביתם מכיוון שלא קיבלו מספיק אוכל שיספיק לכל הילדים. 

כבר ביום הראשון לקייטנה דיווחו והתריעו הורי ילדי הקייטנות על בעיות שנגרמו בנושא האוכל. הם סיפרו על מחסור באוכל, זמני המתנה ארוכים, חוסר מגוון ועל ילדים שלא קיבלו אוכל בזמן או שלא קיבלו ארוחות בכלל. אך עושה רושם שגם יומיים לאחר מכן הבלגן בקייטנות העירוניות חוגג והילדים עדיין נשארים רעבים.

אם לילד בן 6 אשר נמצא בקייטנה בגן רימון שבמתחם יפה ירקוני פרסמה פוסט ובו תמלול של שיחה שנערכה בינה לבין בנה לפני יומיים. הפוסט גרר עשרות תגובות זועמות של הורים, שתהו על מה בעצם הם משלמים, אם את הדברים הבסיסיים כגון הזנה, ילדיהם לא מקבלים כראוי.

"בוקר יום שלישי בקייטנה של מקום בלב", כתבה האם. "הילד ביקש לקחת ארוחת בוקר, שאלתי אותו למה? אז הוא ענה שאין מספיק ירקות לכולם. לא תמיד נשאר לכל הילדים, אז אני לא אוכל הרבה בשביל שיהיה לכולם. חתיכה אחת של מלפפון וחתיכה של עגבניה לכל ילד. פרוסה אחת לכל ילד. אני נשאר רעב".

האוכל שסופק לעשרות ילדים בקייטנה. צילום: באדיבות ההורים

כאמור, טענותיה של האם מצטרפות לשלל דיווחי הורים, ילדים וצוות חינוכי על המחסור והבלגן בנושא האוכל. "יש ילדים שלא אוכלים בבית בבוקר", מוסיפה האם. "המזל שהבן שלי אוכל ארוחת בוקר קלה ואז הוא לא מורעב. הוא רק רעב. אני לא אוהבת שהוא נחשף לרעב ולחוסר אוכל, אני לא מחסירה ממנו דבר בבית ואם הוא מגיע ומבקש שאביא לו אוכל זה אומר שיש מצוקה ויש רעב".

שלחת איתו אוכל?

"ברור. שלחתי לו כריך, פרי, ירק ופתיבר. שחלילה לא ישאר רעב. אני לא יכולה לסמוך על זה שהאוכל יגיע בזמן והוא לא ישאר רעב. האוכל בגן זה מה שאמור להשביע אותם ובעצם אין מספיק והם חוזרים רעבים".

האם פנית למפעילי הקייטנה?

"כן אבל אני מרגישה שמנפנפים אותי. שלחתי לקייטנה הזו בלב כבד מאוד ורק כדי לא להפריד את הילד מהחברים שאיתם הוא עולה בשנה הבאה לכיתה א'. הוא היה רשום לקייטנה פרטית, אבל הוא ממש ביקש ממני שאשלח אותו להיות עם החברים. אמנם שלחתי, אבל אני בכלל לא שקטה ועכשיו אפילו פחות". 

מהחברה העירונית "מקום בלב" נמסר בתגובה: "קיבלנו את תגובות ההורים ונענינו במיידית לבקשותיהם. היום, היום הרביעי לקייטנה, הילדים קיבלנו כריכים מגוונים, ירקות בשלל צבעים, לחמים טריים ומגוון רחב של ממרחים. כך שכל ילד וילדה בקייטנה יוכל ליהנות מארוחת בוקר בריאה, מזינה ושבעה".