המצבה של צאלי שני ז"ל לפני שנגנבו הפנסים הסולארים. צילום: רחלי שני

עד כמה נמוך אפשר לרדת? צאלי שני ז"ל מראש העין, נשוי ואב לחמש בנות, נהרג בחודש מרץ האחרון לאחר שנפל מאופניו במהלך טיול ביער ניר משה ליד נתיבות. משפחתו האבלה הניחה על המצבה שלו בבית העלמין בראש העין פנסים סולאריים, כדי שיספקו תאורה בשעות הערב כאשר הם מגיעים להתייחד עם זכרו.

אלא, שלתדהמתם הם גילו כי אלמונים גנבו את הפנסים הסולאריים המעוצבים ולמעשה השחיתו את המצבה שלו.

צאלי שני ז"ל ואשתו רחלי. צילום: באדיבות רחלי שני

"אני ובנותיי קישטנו את חלקת הקבר שלו בפנסים סולאריים", מספרת אלמנתו רחלי. "ביום שישי האחרון הגענו כהרגלנו לקיברו ונדהמנו לראות שכל הפנסים נגנבו. עד כמה אנשים יכולים להיות נמוכים?

"מה אותו אדם אשר לקח את הפנסים ובטח קישט לעצמו את הגינה בביתו חושב לעצמו? 'וואו איזה יופי מה השגתי מבית העלמין'". גועל נפש, אנשים רעים ללא לב".

בדקת אם יש מצלמות בבית העלמין?

"אמרו לי שאין מצלמות ואני לא יודעת מי לקח אותם. זה מאוד נמוך. אני הבנתי שמדובר במגיפה, שאנשים גונבים דברים מבית העלמין ממצבות בראש העין".

צילום: באדיבות רחלי שני

איזה פנסים בדיוק היו שם?

"היו שם שני פנסים בצורת פרפרים, שני פנסים שנראים כמו נרות נשמה ועוד פנסים. סך הכל היו כעשרה שנגנבו. זה לא עניין של הכסף, זה פשוט מחריד לראות דבר כזה. חייבים לעשות משהו כדי שלא יקרו מקרים כאלה, שיציבו מצלמות שיתעדו את מה שקורה בבית העלמין בעיר".

עברו כמעט ארבעה חודשים מאז שצאלי הלך לעולמו. איך אתם מתמודדים עם האובדן?

"זה מאוד קשה. אנחנו עוברים שלבים מאוד לא פשוטים. בשישי האחרון נסענו אל המקום שבו הוא נהרג, הקבוצה שהוא רכב איתה ארגנה צעדה לזכרו. אבל, עם כל הקושי החיים חזקים מהכל".