שכטר וצעירים בפרויקט שבוס. צילום: מאיה גרינברג

פרויקט התחבורה השיתופית בסופי השבוע, שבוס, מרחיב את פעילותו בראש העין. החל מיום שבת, ה-7 ביולי יבצעו נסיעות בשבתות אל חוף הצוק בתל אביב. "אנחנו מתקדמים היום עוד צעד כדי להעיר את ראש העין מהשינה העמוקה שהיתה בה“, אמר חבר מועצת העיר ומיוזמי הפרויקט, עומר שכטר.

שבוס הינו מיזם שיתופי, הפועל במתכונת של קואופרטיב במחירים מוזלים. הפרויקט פועל כיום במספר ערים ומשרת עשרות אלפי נוסעים מדי שנה. דרך קביעת מסלולי האוטובוסים ותחנות האיסוף נקבעת בהתאם לדרישות החברים בקואופרטיב, הפועל כאגודה שיתופית וללא מטרות רווח. 

המיזם הושק לפני כשנה בראש העין, למרות איומים והתנגדויות חריפות של גורמים דתיים בעיר. לדברי יוזמי הפרויקט, כבר במהלך שנתו הראשונה שירת מאות תושבים בעיר. על פי נתונים שהתקבלו במיזם, האוכלוסייה העושה את השימוש הנרחב ביותר בשירותי שבוס היא אוכלוסיית הצעירים, אשר מתניידים באמצעות השירות לאזורי הבילוי השונים בבטיחות, דבר שהוביל לירידה מתונה של תאונות הדרכים במהלך סופי השבוע. 

בראש העין פעל עד עתה הפרויקט בימי שישי בערב אל מוקדי הבילוי בתל אביב ובחזרה. כעת, תתרחב פעולתו גם לחוף הים בימי שבת. "שנה אחרי שעשינו היסטוריה, אנחנו ממשיכים לשחרר את ראש העין מהמצור בסוף השבוע ומהתלות ברכב הפרטי“, אמר עוד שכטר. ”בימים אלה אנחנו עורכים סקר שבאמצעותו הציבור יקבע את מסלול הנסיעה שלנו אל הים וחזרה. זה עוד צעד חשוב בדרך להעיר את ראש העין ולהפוך לעיר שחיים בה“.