צילום: גדי קבלו

לאחר שתושבים רבים עמדו בתורים במשך שעות על מנת לקבל כרטיסים להופעה של עומר אדם אשר צפויה להתקיים היום בערב (שני), ורבים אחרים התאכזבו לגלות כי לא נותרו עוד כרטיסים, למופע - התברר כי למרות הגבלת כמות האנשים שיכולים להיכנס למופע, חולקו 500 כרטיסים לתושבי המועצה האזורית אשכול.

הכרטיסים ניתנו כאות הזדהות עם המצב הביטחוני, ולמרות זאת חלק מהתושבים זעמו על ההחלטה, אשר לטענתם, עולה לא מעט, באה על חשבון תושבי העיר והכל מכספי הציבור שלהם.

"אמרו לנו שאזלו כל הכרטיסים, אז איך פותחים עוד כרטיסים לתושבי חוץ?“, אומרת תושבת העיר. "אני משלמת כאן ארנונה, מגיע לי כרטיס. עם כל הכבוד שזו למטרה טובה, אנחנו המממנים של האירוע הזה ולתושבי ראש העין מגיע כרטיס קודם. עמדנו כל היום בשמש בשביל לקבל כרטיסים, למה על חשבוננו?“.

לדברי תושבת נוספת, הבעיה כאן היא השקיפות. "אם היו מפרסמים מראש שמחלקים 15 אלף כרטיסים ומתוכם חלק הולכים לתרומה, אז אולי היינו מבינים את זה. הבעיה היא שלא מספרים לנו מה הולך מאחורי הקלעים. אם היו שואלים אותי אולי הייתי תורמת בכיף אבל לא דיברו איתי או אם תושבים אחרים בכלל“.

עומר אדם. צילום יאיר שגיא

ויש מי שחושב שמדובר במחווה טובה ונדיבה לתושבי הדרום שסובלים בתקופה האחרונה מטרור העפיפונים ואזעקות מדי שבוע. "זה מעשה יפה מאוד, לא מתאים לתושבי העיר להיות צרי עין“, הסביר תושב העיר. ”אירחנו אותם במלחמות, אז כשמדובר בהופעה של עומר אדם פתאום זה לא יפה לתרום להם?“.

בתוך כך, דיווחים על ספסרות בכרטיסים להופעה התפרסמו ברשתות החברתיות ומתברר שיש מי שמנסה לעשות קופה על האירוע החינמי. לא מעט הודעות התפרסמו בימים האחרונים בהן הוצעו כרטיסים למכירה, חלקן מציעות את הכרטיסים בלא מעט כסף. בנוסף, בהודעה שנשלחה מטעם המועצה האזורית אשכול נכתב כי מדובר בהופעה שמיועדת לבוגרי כיתות ז'-י"ב ובעלות של 10 שקלים למשתתף, ככל הנראה להסעה שתביא אותם לעיר.

מעיריית ראש העין נמסר: "כמחווה של העירייה לילדי עוטף עזה העוברים ימים לא קלים, הוחלט להעניק כ-500 כרטיסים להופעה לילדים מעוטף עזה. יודגש כי כרטיסים אלה הוקצו ללא עלות והינם בנוסף ל-15 אלף הכרטיסים שחולקו לתושבי העיר. הגדלת כמות המשתתפים באירוע אושרה על ידי המשטרה.
"כדי להירשם למערכת הממוחשבת של המועצה האזורית אשכול, המערכת מחייבת תשלום מינימלי של 10 ש"ח. סכום זה לא ייגבה בפועל מילדי העוטף ומדובר בעניין טכני בלבד
".