בית הספר הצומח בפסגות אפק. צילום: באדיבות ההורים

הורים לתלמידים השייכים לזרם החינוך הממלכתי-דתי, שמתגוררים בשכונת פסגות אפק בראש העין, גילו לאחרונה כי המקום בו מיועד לקום בית הספר הינו במבנה ששימש את בית הספר הצומח במתחם A, סמוך לקווי המתח הגבוה.

”בחודשים האחרונים אנו לוטים בערפל בנוגע למיקום בית הספר“, כתבו ההורים לעירייה. ”תחילה הובטח לנו כי בית הספר ’יתארח' במגרש 906 לפחות בשנה הראשונה, ואחר כך הופצו כל מיני שמועות אחרות. בין כלל האפשרויות שדובר עליהם לאחרונה, ולאחר הפרת ההבטחה, הוצע שבית הספר ימוקם בבית הספר במתחם A, סמוך לקווי המתח הגבוה.

”בית ספר זה הוכר בעבר כבעייתי ולכן פונה למקום אחר. הופתענו לגלות, כי עבור ילדי החינוך הממלכתי-דתי בית הספר נמצא ראוי, חרף העובדה שעבור ילדי הציבור הכללי, שעבורם נבנה בית הספר מלכתחילה, אין המקום ראוי“, המשיכו ההורים. ”לא נוכל להשלים עם מיקום שעלול לסכן את ילדינו, ואם לא נענה, נדרוש לשבץ את ילדינו בבית ספר ממלכתי-דתי מחוץ לעיר. לא נהסס להיאבק בכל דרך ולעמוד על זכותינו לחנך את ילדינו בבית ספר ראוי ללא חשש בריאותי. ילדינו אינם הפקר ואינם סוג ב‘".

לאחר שיימצא מקום מתאים לבית הספר, מבקשים ההורים לפתוח את בית הספר הצומח בשכונה לכיתות א‘, ב‘ ו-ג‘ ולא רק לתלמידי כיתות א‘, כפי שמתוכנן כעת. ”ילדי לומדים כרגע בבית ספר צורים וזה מאוד מקשה עלינו את ההתנהלות היומיומית“, אמרה תושבת השכונה. ”אנו נמצאים במאבק כבר למעלה משנתיים על מנת שהעניין הזה יתאפשר ובכל זאת, כרגע ייפתח בית ספר צומח עם כיתות א‘ בלבד“.

לדברי ההורים, מתחילת הדרך הם פועלים בתנאי אי-ודאות ולמרות זאת הם גילו סבלנות יוצאת דופן בהתנהלות מול משרד החינוך והעירייה. ”בספטמבר 2019 בית הספר צפוי לגדול משמעותית, כך שפתיחת שכבות אלה תצדיק את עצמה כבר בתקופה הקרובה. שיעור האוכלוסיה הדתית-לאומית בפסגות אפק צפויה לעמוד על כ-25 אחוז בחמש השנים הקרובות“, כתבו ההורים לעירייה.

בנוסף, ציינו ההורים כי הרישום לכיתות ב‘-ג' לא צפוי לפגוע במסגרות הקיימות והוא צפוי להגדיל ולחזק את הזרם הממלכתי-דתי בעיר בשנים הקרובות כתוצאה ממעבר של אוכלוסייה חזקה לראש העין בעקבות פתיחתו של בית הספר.

מדוברות העירייה טרם התקבלה תגובה.