שלום אביבי ושלום בן משה על רקע התמונה המפורסמת. צילום: רות רזגור

הצעיר מהתמונה המפורסמת שצולמה במטוס במהלך מבצע ”על כנפי נשרים“ להעלאת יהדות תימן לישראל נמצא. ביום שישי שעבר ארגנו לו בני משפחתו מסיבת הפתעה במוזיאון למורשת יהדות תימן בראש העין לרגל הגיעו לגיל 90.

מדובר בשלום אביבי, תושב פתח תקוה, אשר עלה לישראל בשנת 1949, כשהוא בן 21, וצולם לאחת התמונות המזוהות יותר עם העלייה המדוברת. ”לרגל יום ההולדת של אבא שלי קבענו לחגוג איתו“, סיפר בנו, זיו. ”בהתחלה חשבנו לעשות לו אירוע עם בני משפחה וחברים, אבל במהלך הארגון הוא אמר שבעקבות מייל שקיבל על ילדי תימן, הוא רוצה לספר לכל צאצאיו את הסיפור שלו“.

לאור בקשתו של אביבי, החליטו ילדיו לפנות לבית מורשת יהדות תימן בראש העין ולבקש מהם להשתמש במקום לצורך הפקת מסיבת ההפתעה. ”כאשר צוות המקום שמע במי מדובר, הם התרגשו מאוד וסייעו לנו בהפקת המסיבה“, המשיך אביבי.

למסיבה הוזמן גם טוביה סולמי, מראשי המאבק להעלאת המודעות לחטיפת ילדי תימן, על מנת להרצות ולספר את סיפור העליה. כמו כן, הוזמנו ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן, וראש עיריית ראש העין, שלום בן משה.

שלום אביבי במטוס עם עולי תימן. באדיבות: מוזיאון מורשת יהדות תימן

”כשהגענו לתיאומים במקום, הצוות מאוד התרגש התרגש לראות שם ופנים ואדם חי לאדם בתמונה הענקית שעומדת מול הכניסה למוזיאון“, סיפר עוד אביבי. על מנת לשמור על אלמנט ההפתעה, קיבל חתן השמחה הזמנה לאירוע 70 שנה למרבד הקסמים ועל כנפי נשרים. ”לקחנו הזמנה ישנה ושינינו את הטקסט והתאריך“, סיפר עוד אביבי. ”הוא קיבל את ההזמנה עם הלוגו של העירייה וכמובן מיד אישר השתתפות“.

רק ביום שישי שעבר כשהגיע למקום, הבין אביבי האב שמדובר במסיבת הפתעה לכבוד יום הולדתו והתרגש מאוד מהמעמד. אביבי שחגג 90, כאמור, הוא אב לשלושה, סב ל-12 וסבא רבא לשמונה נינים. ילדיו, זיו ורז, מתגוררים בראש העין.