עזר כהן ואסף לנדאו. צילום: פרטי

הורים בראש העין מביעים חשש בנוגע לקיום חוגי העשרה בגני הילדים בשנת הלימודים הבאה. הסיבה לכך היא שהעירייה טרם יצאה למכרז מסודר בנוגע להפעלתם.

השאלה הנשאלת כעת היא האם גם בשנת הלימודים הבאה יקבלו ילדי גני החובה בעיר העשרה בתחום המוסיקלי בלבד? יושב הראש לשעבר של ועד הגנים העירוני, אסף לנדאו, תוהה האם עיריית ראש העין יצאה למכרז לגבי חוגי התל“ן (תשלום לימודים נוסף) בגני הילדים בעיר, כפי שהובטח בעבר לא אחת לנציגי ועד ההורים.

תל“ן זוהי תוכנית שעליה משלמים ההורים כדי להעשיר את התכנים בגנים באמצעות חוגים. ”השנה מחלקת החינוך עשתה קומבינה והילדים שלנו קיבלו כהעשרה שיעורי ריתמוסיקה וגן מוסיקלי כי גיוון זה חשוב מאוד“, אמר לנדאו. ”לכן אני תוהה האם העירייה כבר התכוננה כבר לשנה הבאה ויצאה למכרז בנושא זה כמו שהבטיחו. האם ההורים והגננות יוכלו לבחור חוג מתוך היצע כמו שהבטיחו“.

מי שכיהנה עם לנדאו כיו“ר משותף בוועד הגנים, שירן עזר כהן, מוסיפה כי בשנת הלימודים הנוכחית לא היו לילדי הגנים חוגים במשך זמן רב משום שאגף החינוך לא ידע כיצד להתמודד מול חוזר המנכ“ל בנושא גביית תשלומי התל“ן. ”בנוסף, עד שכבר התחילו החוגים נאלצנו להתפשר על שני חוגי מוזיקה לילדי גני החובה, והכל בגלל חוסר היערכות ושום רצון לבוא לקראת ההורים והילדים", הסבירה.

הבטיחו לנו שבשנת הלימודים הבאה יהיה אחרת, אבל אני בספק. מזל שאנחנו עם היד על הדופק, מגיע לילדים חוגי העשרה כמו שצריך. בסך הכל, ברשויות אחרות מדובר בתהליך לא כל כך מסובך. הגיע הזמן שיתחילו לעבוד באגף החינוך בראש העין עבור חינוך איכותי בגנים“.

מדוברות העירייה נמסר: "אין צורך לצאת למכרז. יצא קול קורא להפעלת התל"ן ובחירת הפעילויות העשרה בגני טרום חובה הינם לבחירת הגננות. במערכת החינוך העירונית, המוסיקה נבחרה בוועדת היגוי רחבה הכוללת תושבים, הורים מוזיקאיים, פיקוח ועוד, כציר חינוכי מארגן מהגן ועד התיכון ולאור זאת הוקם הגן המוסיקלי בתפיסתו הייחודית שמחנך, מעשיר ומקנה מיומנויות של חשיבה וידע עולם מוזיקלי.  

"נושא התל"ן שהועבר לרשות בעקבות חוזר מנכ"ל בשנה שעברה מחייב עמידה בגובה תשלומי תל"ן, מהלך שהוזיל את עלויות ההורים מחד ומאידך צמצם את פעילות העשרה בגני חובה. אנו נמצאים בשיח שוטף ומכבד עם הנהגת הגנים החדשה ויחד נמצא את הדרך להמשך הפעלת התל"ן בגני הילדים בצורה המיטבית שתאפשר איכות וגיוון".