ההורים עם עדי אביני מחוץ לישיבת המועצה. צילום: אנט תם-מליחי

החלטת עיריית ראש העין להציב מספר קראוונים בשטח בית הספר הממלכתי-דתי אהל שלום בעיר, מעוררת סערה בקרב הורים שדורשים שהקראוונים יוצבו במקום אחר. ”הם לא נועדו לשרת את תלמידי בית הספר, אלא תלמידים מכיתות י“ג-י“ד בתיכון עתיד“, הסביר אחד ההורים. ”זה ממש לא תקין שילדים בני 6-7 ילמדו עם צעירים בני 19-20“.

ההורים מספרים כי רק אתמול (שני) גילו על כך, כשהבינו שנציגים שונים הגיעו לבדוק את השטח בבית הספר. כעת הם דורשים להציב את הקראוונים בשטח תיכון עתיד או בשטח אחר. ”אם אין שם מקום - שהעירייה תמצא מקום חלופי ולא על חשבון ילדינו“, אמר הורה נוסף. ”חלק מהצעירים שילמדו שם מעשנים ואנחנו לא רוצים שילדינו ייחשפו לכך“.

אתמול בערב הגיעו ההורים לישיבת מועצת העיר ואיימו כי ישביתו את פתיחת שנת הלימודים. בנוסף, שלח חבר מועצת העיר, איתן תם, שאילא בנושא לראש העירייה, שלום בן משה, ולמחזיק תיק החינוך הממלכתי-דתי בעיר, עדי אביני. בפנייתו תהה תם מדוע נכנסו גורמים מטעם רשת עתיד ומטעם העירייה לבית הספר ללא עדכון מראש של מנהלת המוסד החינוכי.

”עשרות הורים פנו אלי והביעו את תדהמתם על התנהלות זו הפוגעת בילדיהם תוך ערבוב בני נוער בגילאי 20-19 עם ילדי חינוך ממלכתי-דתי“, כתב תם. ”ערבוב תלמידי תיכון וכיתות י"ג-י"ד עם תלמידי היסודי עלול לחשוף את הילדים לתכנים שונים. כבר עכשיו הודיעו עשרות הורים על כוונתם לעזוב את בית הספר בשנת הלימודים הבאה“.

לדבריו, המקרה המדובר משקף את קריסת החינוך הממלכתי-דתי בעיר. הבעיה היא שאנו ניצבים פה מול עירייה ומחלקת מורשת ישראל האמונה על החינוך הממלכתי-דתי אשר נמצאים במבוכה, ללא מענה, וללא תוכניות יעילות, בכל הקשור להיערכות לקליטת תלמידים“, כתב עוד. ”כפועל יוצא, אנו רואים פה תוצר של יצירת טלאי על טלאי ללא כל מחשבה או תכנון מוקדם תחילה“.

מהעירייה נמסר בתגובה: ״טרם התקבלה החלטה בנושא והנושא יידון בשיתוף נציגי ועד ההורים״.