נטע ברזילי. מתוך: מידעון בי"ס למוסיקה רימון

מה לא נכתב ונאמר על נטע ברזילי? האישה והאגדה שהחזירה את תחרות האירוויזיון לירושלים, זאת שלא מתביישת ללבוש מה שבא לה, לומר כל מה שעולה על רוחה וללמד את האירופאים את משמעות הביטוי "כפרה עליכם".

אז מעבר לכך ששרת התרבות, מירי רגב, המתגוררת בראש העין ברכה את ברזילי לאחר הזכייה המרשימה, ומעבר לעובדה שוונדר וומן שלנו, גל גדות, שגם כן הגיעה מהעיר, קראה בחשבון האינסטגרם שלה (שבו 19 מיליון עוקבים) להצביע עבור ברזילי, גם משה סיני, ראש העירייה לשעבר, מכיר את ברזילי היכרות אישית. סיני עובד כמנכ"ל בית הספר למוסיקה רימון, שבו למדה ברזילי ב-2016. 

ברזילי למדה במקום שנה אחת במסלול הטכנולוגי והאלקטרוני. "כבר אז סימן ההיכר שלה היה הלופר", מספר סיני. "בכל פעם שהיא עלתה על הבמה והופיעה היה הלם בקהל". 

סיני. "היה הלם בקהל"

הביטחון העצמי, שמהווה כיום את אחד מסימני ההיכר של ברזילי, לא תמיד היה שם, לפחות לדברי סיני. "בהתחלה היא כל הזמן שאלה איך הייתה", המשיך סיני. "היא לא הייתה מודעת לכמה איכותית וטובה היא. היא קיבלה המון פידבקים חיוביים מהצוות ולאט-לאט צברה ביטחון". 

במהלך התקופה שבה למדה ברזילי ברימון, קיים בית הספר פרויקט משותף עם עיריית תל אביב בשם "רימון בשדרה". במשך כמה ימי שישי הגיעו הרכבים שונים מרימון לשדרות רוטשילד בעיר, וכל הרכב ניגן סגנון מוסיקה שונה לאורך הרחוב.

"נטע הייתה בהרכב של המוסיקה האלקטרונית", סיפר עוד סיני. "ההרכב מוקם בסוף השדרה, לכיוון דרום תל אביב. מרבית הקהל הלך למוזיקה המוכרת ועל האלקטרונית כמעט אף אחד לא התעכב. אני זוכר שהיו לא מעט רגעים שהקהל מנה 5-4 אנשים והיא הופיעה מולם מכל הלב.

"נטע לא עשתה לעצמה הנחות: ניגנה, שרה, התלהבה כאילו הופיעה בפני אלפים. אז הבנתי שיש בה עוצמה מיוחדת. היום היא נמצאת על במת העולם. עמדתי שם עם עוד סטודנטים מרימון ועם ההורים שלה, וזה היה פשוט מדהים לראות אותה מופיעה ככה".

באירוע אחר שמקיים בית הספר, הפסטיבל השנתי "אלקטרימון" למוסיקה אלקטרונית, כיכבה ברזילי. "היא למדה אצלי הלחנת שירים", סיפר יהודה עדר, נשיא בית הספר.

"נטע הייתה נורא שקטה ועדינה. במקביל היא למדה את הלופר והמוסיקה האלקטרונית. אני זוכר שבאלקטרימון היא טסה עם מופע בלתי נשכח. בחיים לא ראיתי פער כזה בין מישהי כל כך עדינה בשיעור אחד, וכל כך עוצמתית על הבמה. היא עלתה על הבמה עם הלופר והתפוצצה - מאוד מיוחדת ומאוד עוצמתית".

נטע ברזילי באלקטרימון. צילום: בי"ס למוסיקה רימון

סיני המשיך: "בשלב מסוים איתרנו את הכישרון האדיר של נטע, והיא הפכה לפרזנטורית של רימון. בכל יום פתוח היא הופיעה ועוררה התלהבות אדירה. ההורים שלה ליוו אותה והגיעו לכל ההופעות. היה לה פוטנציאל אדיר, אבל לא ידענו לאן זה ייקח אותה".

הכישרון המוסיקלי, הסביר סיני, טבוע בברזילי. "לנטע יש יסודות מוסיקליים טובים", הודה. "היא באה ממשפחה מוסיקלית וגם אחיה לומד ברימון. תמיד כשראיתי אותה מגיעה לרימון, לצד הכישרון, יכולתי לראות את הרצינות, את האחריות ואת המסירות שלה לכל משימה שקיבלה על עצמה במסגרת לימודיה, ומעל לכל את הצניעות שלה".

אותה צניעות, לדברי סיני, היא אחת התכונות הגדולות ביותר של מנהיג. "היא מנהיגה אמיתית והיא עושה זאת באמצעות המוסיקה, תוך שהיא סוחפת רבים למסרים ערכיים", ציין. "אני רואה בנטע התגלמות של הקשר בין מוסיקה למנהיגות וזה משמח אותי".

מאז פרסומה של ברזילי, סיכם סיני, יש המון פניות, בעיקר מצד צעירים, ללמוד לופר ברימון. "היא העלתה את הלופר לתודעה. כיום מגיעים לרימון מאות סטודנטים, כולל רבים מראש העין, מפתח תקוה ומכל הארץ. אני מאמין שרבים מהם יהיו מנהיגי העתיד של ישראל, וישאבו דוגמה חיובית מהמסע המרגש של נטע".