החרקים המעופפים בפסגות אפק. באדיבות התושבים

תושבים בשכונת פסגות אפק בעיר, בעיקר במתחם B, מתלוננים על כמות אדירה של חרקים מעופפים. ”כבר יותר מחודש אי אפשר לשבת במרפסת או לפתוח חלונות“, מספר אחד מהם. ”הם מגיעים לכל מקום ואי אפשר להתחמק מזה“.

תושבת שדרות בן גוריון תיארה תמונת מצב דומה. ”זאת פשוט מתקפה“, הוסיפה. ”לפני חודש חזרנו מארוחת שישי וכל הבית היה פשוט מלא בהם. הכל היה שחור מרוב חרקים וזה היה ממש מסתכל“.

לדברי התושבים, בבירור שערכו התברר כי מדובר בפשפש סרחן שמגיע בהמוניו בערך בתקופה זו של השנה. ”פנינו לעירייה בבקשה לבצע הדברה אבל אמרו שאי אפשר להדביר את הפשפשים“, אמרה תושבת נוספת. ”זה מאוד מוזר כי הזמנתי מדביר הביתה והוא ביצע הדברה. הבעיה עכשיו היא במרפסות וכשאנחנו יוצאים החוצה או פותחים חלונות משום שהם נמשכים לאור“.

אחת המרפסות בשכונה. באדיבות התושבים

אנשים המתגוררים בשכונות אחרות בעיר ציינו כי בעבר הייתה מתקפה פשפשים דומה בשכונות נווה אפק, גבעת טל, ראש העין הוותיקה ובחלקים אחרים בפסגות אפק. ”נאלצנו להיות נצורים בבית במשך שבועות ארוכים“, אמר אחד התושבים. ”פשוט לא הצלחנו לצאת מהבית כי הם עטו עלינו כמו נחיל ענק. אני יודע שהיו בתי עסק שנסגרו מוקדם עי אי אפשר היה להיכנס אליהם. זה היה בכמויות שרואים רק בסרטים. לא תיארתי לעצמי שהם יכולים להגיע בכמויות האלה“. 

מדוברות העירייה נמסר: "העירייה פועלת רבות למיגור תופעות של יתושים וחרקים. במקרה זה, מדובר בפשפש סרחן המגיע בתקופה זו של השנה ולצערנו, אין לו הדברה יעילה. חשוב לציין כי פשפש זה אינו מזיק ואינו מעביר מחלות. עם זאת, הנושא ייבדק שנית מול המדביר העירוני".