נציגי הנהגות ההורים בפגישה

הנהגות ההורים של תיכון בגין, תיכון עתיד, ואולפנת זבולון מהעיר נפגשו עם נציגי הנהגות ההורים של תיכון מקיף כפר קאסם ותיכון אורט אורנית כחלק מהמאבק המשותף להקמת תחנת הכוח העתידה לקום סמוך למחלף קסם.

מטרת הפגישה הייתה רתימת כל ההורים במוסדות החינוך הללו למאבק וללמוד על ההשלכות שיהיו לתחנת הכוח על כל תושבי האזור, אם היא תקום.

"תוכנית הפעולה שלנו כוללת הפעלת אוכלוסיה של חצי מיליון תושבים באמצעות מנהיגות צעירה שטיפחנו בקרב כ-6000 בני נוער בתיכונים שבאזור“, הסביר עמי מעודד, יו"ר הנהגת תיכון בגין, אשר יזם את המפגש. ”אנחנו מתכוונים להביא כל מקבל החלטות להבין שאסור לו לעמוד על הגדר ולאפשר את הקמת התחנה. לא נאפשר להעמיד את הילדים שלנו בסיכון מתמשך של פיצוץ בתחנת הגז“.

לדבריו, הרוב המוחלט של התושבים באזור כלל לא מודע לכוונה להקים את תחנת הכוח בשטח השייך לקיבוץ גבעת השלושה. ”אנחנו נקבל זיהום אוויר מתמשך וסכנת פיצוץ מתאונות עבודה ואירועי טרור. לא ניתן לזה לקרות“.

ההחלטה הראשונה שהתקבלה במפגש הייתה להביא את המידע לכל תושבי האזור באמצעות בני הנוער. כמו כן, הוחלט להקים צוות פעולה משותף שיכלול את נציגי הנהגות ההורים של בתי הספר הללו ותושבים נוספים.