מסי לאחר שהותקפה

מסי, פודלית ננסית, הותקפה ביום שני השבוע במהלך טיול בשכונת נווה אפק בראש העין. כתוצאה מהתקיפה היא נזקקה לניתוח מורכב שנמשך מעל שלוש שעות. מסי הותקפה על ידי כלב גדול שהיה משוחרר. לדברי תושבים באזור, הכלב נוהג להסתובב בקביעות כשהוא משוחרר ואף תקף בעבר ילדים וכלבים אחרים. "עדכנו אותי שהכלב כבר היה בהסגר אחרי שנשך לפני כחודשיים ילדה ואת הכלב שלה כשהיא טיילה איתו", סיפרה אילנה פורת, הבעלים של מסי.

אתמול סמוך לשעה 18:00 יצאה פורת לטיול עם מסי, כשהיא עם רצועה. "כשהגעתי לקצה של רחוב מנור, ניגש אליה הכלב. הוא היה עם שני קולרים - קולר רגיל וקולר נגד פרעושים, אבל לא היתה לו רצועה והבעלים שלו לא היו בסביבה".

אז, ממשיכה פורת, הכלב התנפל על מסי הקטנה. ”הוא ריטש אותה“, אמרה בכאב. ”הוא העיף אותה באוויר ונשך אותה בלי להרפות. ניסיתי להפריד והוא נשך גם אותי ברגל וביד. ראיתי שאני לא מצליחה להפריד ביניהם ושהוא פשוט הורג את מסי, ולא הצלחתי להרים אותה כי הוא לא הרפה. צרחתי שיצילו אותה“.

במקרה עבר במקום רוכב אופנוע שהבחין במתרחש וסייע לפורת להפריד את מסי משיני הכלב התוקף. כמה דקות לאחר מכן עברה במקום גם סטפני קרמן, בעלת פנסיון לכלבים בעיר, אשר מכירה את מסי ולקחה אותן לווטרינר. "מסי הייתה כולה דם וכל האיברים הפנימיים שלה יצאו החוצה". 

מסי עברה ניתוח קשה שנמשך כשלוש שעות. בנוסף, איבריה הפנימיים התלכלכו מהחול וקיים חשש לזיהומים. ”היא שוכבת במיטה שלה מכוסה ואנחנו מקווים שתעבור את זה“, סיפרה עוד פורת. ”אנחנו יודעים מי הבעלים. הכלב הזה משוטט כל הזמן ללא הבעלים והוא כבר תקף לא מעט פעמים. אני מחכה שהכלבה תתאושש מעט ואז נגיש גם תלונה במשטרה וגם תביעה אזרחית נגד הבעלים. מאז המקרה פנו אלי כבר כמה אנשים וסיפרו שהכלב תקף גם את הכלבים שלהם". 

פורת וקרמן מדגישות את חשיבות אי שחרור הכלבים ללא רצועה. "זה כבר הפך למגפה", אמרה קרמן. "תופעת הכלבים המשוטטים בעיר חייבת להיפסק. ישנם אנשים שפשוט נותנים לכלבים שלהם להסתובב ללא השגחה. הכלב התוקף הפיל גם את אילנה על הדשא כשהיא נלחמת איתו שישחרר מהמלתעות שלו את התינוקת שלה. כלב שעשה כזה דבר יעשה זאת שוב לכלב אחר ברחוב וחלילה לבן אדם, והוא צריך להילקח להסגר. צריך לעצור את התופעה ההולכת ומתגברת הזו בכל דרך אפשרית כי זה ייגמר באסון".