עיריית ראש העין. צילום: רעות הרפז-עיני

בית הדין האזורי לעבודה הוציא הבוקר (שני) צו מניעה ארעי האוסר על קיום אסיפת ההסברה שתוכננה להתקיים הבוקר. משמעות הדבר היא שגני הילדים בעיר צפויים להיפתח בקרוב ויום הלימודים יתקיים כסדרו. מעיריית ראש העין נמסר כי הסייעות קיבלו על כך עדכון והתבקשו לפתוח את הגנים כסדרם. ”אי קיום הוראה זו משמעותה ביזיון בית הדין“, אמרו עוד בעירייה.

אתמול בערב הודיע יו“ר ועד העובדים בעירייה, יחיאל והב, על קיום אסיפת הסברה לעובדים בהמשך לסכסוך העבודה עליו הוכרז לפני כשבוע וחצי. משמעות קיום האסיפה הייתה שגני הילדים בעיר ייפתחו רק סמוך לשעה 11:20, היות וסייעות הגנים מחויבות להשתתף באסיפה.

בעירייה ניסו בכל דרך למנוע מוהב לקיים את האסיפה בנוכחות הסייעות. לצורך זה הוגשה הבקשה לצו מניעה. ”כל הסייעות הונחו באופן מפורש בהודעה וגם בשיחות טלפון של מחלקת גני ילדים כי אסור להן לעזוב את העבודה ולהשתתף באסיפה“, הודיעו בעירייה.

סכסוך העבודה עליו הכריז ועד העובדים ”בעקבות התנהלות בריונית של מנכ“ל העירייה, הפרת התחייבויות חוסר שיתוף פעולה עם ועד העובדים, ונקיטת צעדים חד צדדיים תוך פגיעה בעובדים על ידי ההנהלה“, אומר והב, נעשה כמוצא אחרון לאור אי שיתוף פעולה של מנכ“ל העירייה מול ועד העובדים.

לדברי והב, מנכ“ל העירייה לא הותיר בידו כל ברירה  ולכן הוא נאלץ לקיים את אסיפת ההסברה. ”להנהלת העיר ניתנה הזדמנות אחר הזדמנות כדי לנסות ולהסדיר את הנושאים שבמחלוקת, אך העירייה בחרה לא לעשות כן“, מסר.