והב ובן משה. "לא נותרה ברירה"

אסיפת הסברה לעובדי עיריית ראש העין תתקיים היום (שני) בין השעות 9:00-11:00. משמעות הדבר שגני הילדים בעיר ייפתחו רק סמוך לשעה 11:20, היות וסייעות הגנים מחויבות להשתתף באסיפה. הסייעות יגיעו לגנים בבוקר, אך ייצאו לאסיפת ההסברה ויגיעו שוב לגנים כשהיא תסתיים. ככל הנראה, משרד החינוך לא יאשר את פתיחת הגנים בבוקר לאור העובדה שלא ניתן להשאיר את הגננות לבד עם הילדים. אסיפת ההסברה מתקיימת בהמשך לסכסוך העבודה עליו הכריז לפני כשבוע וחצי יו“ר ועד עובדי העירייה, יחיאל והב.

”מאחר שלא קיבלנו מענה והתייחסות מראש העירייה למכתבים ששלחנו, הוחלט על אסיפת עובדים כללית ברחבת העירייה“, כתב והב לעובדים. ”זאת כדי לעצור את התנהלות הקלוקלת של ההנהלה מנקיטת צעדים חד צדדים ומפירה הסכמים שהם חתומים עליהם“.

סכסוך העבודה עליו הכריז ועד העובדים ”בעקבות התנהלות בריונית של מנכ“ל העירייה, הפרת התחייבויות חוסר שיתוף פעולה עם ועד העובדים, ונקיטת צעדים חד צדדיים תוך פגיעה בעובדים על ידי ההנהלה“, אומר והב, נעשה כמוצא אחרון לאור אי שיתוף פעולה של מנכ“ל העירייה מול ועד העובדים.

לדברי והב, צר לו על אוכלוסיית ההורים, אך היות ומנכ“ל העירייה לא הותיר בידו כל ברירה - הוא נאלץ לקיים את אסיפת ההסברה. ”להנהלת העיר ניתנה הזדמנות אחר הזדמנות כדי לנסות ולהסדיר את הנושאים שבמחלוקת, אך העירייה בחרה לא לעשות כן“, מסר.

מדוברות העירייה נמסר: "מדובר בעדכון על אסיפת עובדים שמשמעותה בפועל שביתה של הגנים בעיר. הכרזת סכסוך עבודה ע"י יו"ר הוועד אינה חוקית מאחר ולא הוכרזה ע"י ההסתדרות. העירייה ביקשה לקבל את הכרזת ההסתדרות שלא התקבלה עד לרגע זה. יתרה מכך, גם בעת הכרזת סכסוך עבודה על פי חוק, לא ניתן לנקוט בצעדים ארגוניים במשך 14 יום מההכרזה.

"עוד יודגש כי אין לקיים אסיפות הסברה במהלך שעות העבודה. לצערנו, יו"ר הוועד מחפש בכל דרך עילה להכרזת סכסוך עבודה זאת למרות ויתורים מרחיקי לכת בתקופה האחרונה במטרה לשמור על שיתוף פעולה פורה ויחסי עבודה תקינים עם הוועד. מאחר ואסור לקיים אסיפת הסברה בשעות העבודה, תחודד ההנחייה לעובדי העירייה ובהם לסייעות, כי השביתה אינה חוקית וחל איסור להשתתף בשביתה. במקביל, תפנה העירייה לבית הדין לעבודה להוצאת צו מניעה כדי לעצור את המהלך הלא סביר שהוועד נוקט בו. אנו תקווה כי העבודה מחר תתקיים כסדרה".