תיקון של חברת החשמל | צילום להמחשה בלבד: זהר שחר

תושבי רחוב השריון בראש העין הופתעו ביום שבת למשמע רעש חזק שהפר את השלווה. במרכז הרחוב ניצבה משאית של חברת החשמל עם מנוף ובצמוד אליה טרקטור בובקאט שהחל לחפור באדמה. לטענת הקבלן המבצע הוא נקרא למקום לאחר ששני דיירים נותקו מחשמל והוטל עליו להחזיר אותו.

ד', דתיה תושבת המקום, תיארה למיינט ראש העין את האירוע: "ישבתי בנדנדה בכיף ופתאום אני שומעת רעש. חשבתי שזה יחלוף ולהפתעתי אני רואה משאית של חברת חשמל עם מנוף שנעצרה באמצע הרחוב. שאלתי את הנהג מה הוא עושה שם, והוא ענה לי שהוא בא לתקן הפסקת חשמל במקום. שאלתי אותו אם זה פיקוח נפש? אז הוא ענה לי שכן".

"בעיני אם מביאים בשבת מנוף וטרקטורון חופר, זה מבזה את השבת. רצתי והבאתי שוטר למקום שיבוא לראות, השוטר ביקש אישורים שלא היו להם ואמר להם שזה לא פיקוח נפש, הם טענו כי מדובר בעבודות חירום. זה היה לפחות שעתיים".

התושבת ממשיכה: "מדובר באור יום ולא בחושך, זה מזעזע אותי שזה קורה. אם היו מתקנים שאלטר, אז בסדר, אבל הביאו כלים כבדים. אני חושבת שזה ביזיון".

חנניה צפר, סגן ראש העירייה לשעבר, אמר לגבי האירוע: "באמצע השבת הגיעה חברת חשמל עם מנוף והחלה לבצע עבודות בפהרסיה. התושבים אמרו שזו אינה עבודה שמתאימה לשבת, אלא ליום רגיל. זה שלמישהו נותק החשמל, זה לא אומר שצריך לבוא לפה ולהתחיל חפירות עם הבובקאט".

"מדובר ברחוב שברובו הגדול מתגוררים בו תושבים דתיים. לא מדובר בשכונות החילוניות, אלא בשכונות הוותיקות. הרוב דתיים ויש שם גם הרבה חרדים. לא ברורה מה הדחיפות הייתה לעבוד עם כלים כבדים בשבת? אם היו אומרים שכל השכונה תחת קצר, הייתי מבין. אבל דובר בבית, שניים שאין להם חשמל".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "ככלל, חברת החשמל איננה עובדת ביום שבת למעט מקרי חירום ובהם מקרים בהם יש חשש לפיקוח נפש. ביום שבת התקבלה פנייה במוקד 103 על הפרעה באספקת החשמל ללקוחות ברחוב השריון. אי לכך, צוות מצומצם יצא למקום בכדי לתקן את התקלה ולהחזיר את אספקת החשמל ללקוחות".

ממשטרת ישראל טרם התקבלה תגובה.