תחנת המעבר המיועדת. צילום: באדיבות התושבים

בשדרות בן גוריון בראש העין נבנה בימים אלה מתחם דירות לזוגות צעירים שזכו במכרז לדיור בר השגה  במסגרת תכנית "מחיר למשתכן".

רוכשי דירות ועוברי אורח נדהמו לראות כי ממש מעבר לכביש, במרחק של עשרות מטרים ממרפסות הבתים, מוקמת "תחנת מעבר" עבור הפסולת העירונית של ראש העין.

תושב מודאג סיפר: "עיריית ראש העין מאפשרת להקים את המזבלה העירונית, תחנת מעבר או כמו שפופולארי לכתוב היום 'אתר מחזור' ממש מעבר לכביש. מצד שמאל בניין מגורים, מצד ימין מזבלה עירונית. זה זלזול במאות זוגות שחולמים על בית אבל לא ליד מזבלה".

מתחם הבתים מול תחנת המעבר. צילום: באדיבות התושבים

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "תחנת המעבר הינה תחנה בהיתר ובאישור של המשרד להגנת הסביבה ובהתאם לכל ההנחיות החלות על עבודה מסוג זה. אין ולא תהיה בעניין זה הפרעה סביבתית מעבר למותר בחוק בכל מה שקשור למרחפים (אבק) ובבעיות אקוסטיקה ותנועה. הנ''ל מגובה במסמכים מאושרים.

"כמו כן, תחנה זו באה במקור לשיפור איכות החיים וצמצום מפגעים סביבתיים, כגון: ערימות פסולת בניה וחומרי חפירה שהקבלנים הבונים מבצעים בשטחי העבודה. התחנה מבוקרת ומנוטרת בכל זמן הקיום וההפעלה שלה על ידי הרשות והמשרד להגנת הסביבה".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "המשרד להגנת הסביבה, כאחד מנותני האישור, אישר תחנת מעבר זמנית בלבד למשך ארבע שנים או עד להקמת שימושים רגישים ברדיוס של 150 מטר מהתחנה, בהם דירות למגורים כמו במקרה הנדון.

"המשרד להגנת הסביבה מפקח אחר פעילות התחנה באופן שוטף, ולאחרונה אף נדרשה העירייה ובעל העסק לתקן את הליקויים שנמצאו בסיור אנשי המשרד במקום. המשך פעילות תחנת המעבר תוך חריגות - ייאלץ את המשרד להגנת הסביבה לנקוט באמצעים העומדים לרשותו.

"יצוין, כי המשרד התנה את פעילות התחנה בכך שהשטח יחזור לייעודו המקורי בהתאם לתוכנית החלה בשטח ולהחלטות מוסדות התכנון".